Kryptowaluty pomogą Krymowi ominąć sankcje UE?

Georgy Muradov, zastępca przewodniczącego Rady Ministrów Republiki Krymu, zaproponował zmniejszenie podatności krymskiej gospodarki na sankcje nakładane przez UE. Chce to zrobić za pomocą kryptowalut.

Według Muradova stworzenie funduszu inwestycyjnego kryptowalut na Krymie jest jedną z omawianych opcji obejścia sankcji. Wyjaśnił, że taki fundusz pozwoli na gromadzenie zasobów kryptowalutowych w celu ich dalszej konwersji w pieniądz fiducjarny i stworzenie projektów inwestycyjnych.

Potwierdził również potrzebę nowych sposobów obejścia sankcji, stwierdzając, że „tradycyjne metody” poprawy gospodarki nie zawsze mają zastosowanie na Krymie.

Wenezuela. jak twierdzą eksperci, była pierwszym krajem, który wprowadził własną kryptowalutę, aby ominąć sankcje USA. Amerykańscy prawodawcy uważają, że wenezuelski rząd był wspierany przez Rosję i Chiny w tworzeniu petro.

Tymczasem dzisiaj rozpoczyna się Jałtańskie Międzynarodowe Forum Ekonomiczne (YIEF). Technologie Blockchain znajdą się w centrum zainteresowania.