Kryptowaluta Tron w sieci Ethereum

TRON na Ethereum Blockchain

Justin Sun, założyciel platformy Tron, poinformował na Twitterze o udostępnieniu kryptowaluty Tron (TRX) w sieci Ethereum. Wydarzenie to przyniosło ze sobą zwiększoną płynność i decentralizację tokena, dając użytkownikom i deweloperom szerszy dostęp do różnych zdecentralizowanych aplikacji i usług. Wprowadzenie TRX na Ethereum jest możliwe dzięki zastosowaniu BitTorrent Bridge.

Tron to platforma służąca do tworzenia zdecentralizowanej sieci społecznościowej, zapewniającej dostęp do treści rozrywkowych. Platforma ta została uruchomiona w 2017 roku, a w 2018 roku dokonano zakupu popularnego protokołu udostępniania plików, BitTorrent. Wprowadzenie TRX do ekosystemu Ethereum jest kolejnym krokiem w rozbudowie i rozwoju tej platformy. W związku z tą wiadomością, cena TRX wzrosła o 10% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Warto zauważyć, że amerykański oddział największej giełdy kryptowalut Binance (Binance.US) niedawno usunął tokeny Trona ze swojej platformy. Prawdopodobnie miało to związek z faktem, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła Justina Suna i inne powiązane z nim podmioty o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych, manipulację rynkową i oszustwo.

Suna oskarżono o sztuczne zawyżanie wolumenów transakcji TRX za pomocą programu Wash Trading, co obejmowało przeprowadzenie ponad 600 000 transakcji TRX między dwoma kontrolowanymi przez niego kontami platformy handlu aktywami kryptograficznymi. Komisja oskarżyła również Fundację Tron, Fundację BitTorrent oraz BitTorrent (teraz Rainberry) o sprzedaż i promocję tokenów TRX i BTT bez odpowiedniej rejestracji.

Wszystkie te informacje mogą mieć znaczący wpływ na przyszłość platformy Tron i jej tokena TRX, a wprowadzenie go na sieć Ethereum może być krokiem naprzód w tych niepewnych czasach.

Comments (No)

Leave a Reply