Kryptowaluta Oasis Network – Wszystko co musisz wiedzieć

Oasis Network (ROSE) to poufna i wysoce skalowalna platforma blockchain zaprojektowana do przechowywania danych i działania w DeFi. Jej unikalne cechy powinny nie tylko na nowo zdefiniować DeFi i Web3, ale także pomóc w stworzeniu nowego rodzaju cyfrowych aktywów zwanych Tokenised Data. Pomogą one kontrolować generowane treści i będą nagradzane za umieszczanie ich w aplikacjach.

Rynek DeFi jest wciąż w powijakach. Jego główne problemy to brak prywatności i bezpieczeństwa, a także wysokie opłaty. Sektor zdecentralizowanych finansów to przeciążony system, którego nie da się skalować. Oasis Network (ROSE) może pomóc w przyspieszeniu masowej adopcji projektów DeFi.

Według twórców, sieć Oasis jest idealna dla sektoraa zdecentralizowanych finansów ze względu na skalowalność, wysoką przepustowość i niższy koszt gazu w porównaniu do Ethereum. Została zaprojektowana do obsługi inteligentnych kontraktów, które są w stanie zachować poufność danych podczas przetwarzania. Otwiera to ciekawe nowe zastosowania dla DeFi.

Cechy techniczne

Oddzielenie procesów obliczeniowych na poziomie konsensusu i procesów negocjacyjnych umożliwia jednoczesne przetwarzanie wielu transakcji w strumieniach równoległych. Takie podejście zapewnia większą przepustowość i skalowalność blockchaina Oasis Network (ROSE).

Kolejną sztuczką projektu jest unikalna metoda wykrywania niedopasowań. Ekosystem działa wydajniej przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Ekosystem

ekosystem oasis network rose

Oasis Network jest podzielony na dwa poziomy

  • Warstwa konsensusu zarządza węzłami walidacyjnymi.
  • Warstwa ParaTime składa się z wielu równoległych wątków (ParaTimes), z których każdy jest replikowanym środowiskiem obliczeniowym ze wspólnym stanem.

Podział blockchaina na dwie warstwy zapewnia środowiska obliczeniowe ParaTime do prowadzenia równoległego przetwarzania transakcji finansowych. Zwiększenie złożoności obliczeniowej w jednym segmencie, nie wpływa w żaden sposób na pozostałe wątki i znacznie mniej spowalnia ogólną przepustowość sieci.

Absolutna decentralizacja tego segmentu ekosystemu daje możliwość zespołom programistycznym firm trzecich uruchomienia niszowego ParaTime. Istnieje już kilka ParaTimes w sieci stworzonych przez główny zespół Oasis.

  • Emerald ParaTime, jest kompatybilny z EVM. Został zaprojektowany, aby rozwiązać problemy, brak przepustowości i wysokie koszty ogólne, z którymi borykają się deweloperzy Solidity.
  • Cipher ParaTime jest przeznaczony do uruchamiania poufnych inteligentnych kontraktów. Charakteryzuje się również wysoką przepustowością, oraz niskimi opłatami, dodatkowo wie jak zachować poufność danych. Cipher wykonuje inteligentne kontrakty skompilowane w Oasis Wasm w języku programowania Rust.
  • Sapphire ParaTime jest kompatybilnym z EVM poufnym smart kontraktem. Pozwala na poufne obliczanie smart kontraktów napisanych w Solidity lub innych językach kompatybilnych z EVM. Programiści dApps mogą zintegrować Sapphire dla prywatnośći w swoich aplikacjach z niewielką lub żadną dodatkową pracą nad istniejącym kodem.

Token Oasis Network służy jako cyfrowe paliwo dla ekosystemu. Możesz zarobić pieniądz, uruchamiając własny węzeł walidacyjny (node). Aby potwierdzić swoją wiarygodność, każdy walidator stakuje tokeny ROSE. Liczba węzłów walidacyjnych nie jest nieograniczona. Nie może być ich więcej niż 110. Najlepsze z nich są wybierane właśnie na podstawie kwoty stakingu (minimum 100 monet). Nagroda za staking waha od 2% do 20%. Nie zachęca się do bierności. Walidator musi podpisać co najmniej 75% bloków w każdej epoce. Jeśli zostanie wykryty podwójny podpis, zakład zostanie zredukowany do minimum, a węzeł zostanie zamrożony.

Zespół Oasis Network

Zespół Oasis Network (ROSE) składa się z najlepszych ekspertów z całego świata. Większość z nich posiada tytuły doktorskie i doświadczenie w wiodących globalnych firmach, takich jak Apple, Google, Amazon, Goldman Sachs i wielu innych. Założycielem projektu jest profesor Dawn Song z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Gdzie kupić ROSE?

Tokeny Oasis Network można kupić na Binance, KuCoin, Bitfinex i trzydziestu innych platformach handlowych. Liderem pod względem wielkości obrotów w obecnym okresie jest Binance.

rose

Moneta ROSE handluje w parach do USDT, TRY, ETH, BTC i BUSD. Aby dokonać zakupu, zarejestruj się na giełdzie Binance, zasil swój portfel i przejdź do sekcji Spot.

Pełna lista giełd i par walutowych, a także aktualny kurs kryptowaluty Oasis Network (ROSE) jest dostępny na stronie https://coinmarketcap.com/currencies/oasis-network/markets/.

Dostępne portfele

Możesz użyć portfela Metamask jako portfela Oasis Network lub pobrać Oasis Wallet Extension dla przeglądarki z oficjalnej strony twórców https://oasisprotocol.org/ecosystem#wallets.

oasis portfele

Oasis Wallet jest również dostępny jako interfejs internetowy, a nie rozszerzenie przeglądarki. Tokeny Oasis Network (ROSE) oparte są na Ethereum, Solanie, BSC i Avalanche C-Chain. Mogą być zatem przechowywane w każdym portfelu, który jest zgodny ze standardami jednego z tych łańcuchów. Tokeny ROSE ERC-20 mogą być przechowywane w portfelach ethereum, takich jak Trust Wallet lub MEW. Tokeny ROSE BEP-20 w portfelach dla Binance Smart Chain i tak dalej.

Zalety i wady

Zalety Wady
Perspektywiczny kierunek rozwoju Duża konkurencja
Wysoka przepustowość i skalowalność Brak własnego blockchaina
Niskie prowizje
Profesjonalny zespół

Podsumowanie

Oasis Network to całkiem obiecujący projekt blockchain dla inwestycji. Jest to hybryda eteru i Polkadot, z dodanymi funkcjami prywatności i przechowywania danych w tokenach. Możesz dodać kryptowalutę Oasis Network (ROSE) do swojego portfela inwestycyjnego, ale nie zapomnij o dywersyfikacji ryzyka.

Comments (No)

Leave a Reply