„Król Romów” uruchomił token Gypsycoin

Gypsycoin – token Romów

„Król Romów” i szef rumuńskiego oddziału International Romani Union Choaba Daniel (Daniel Cioaba) zapowiedział uruchomienie cyfrowej waluty Gypsycoin.

Według białej księgi moneta ma na celu finansowanie walki z dyskryminacją i ksenofobią oraz różnych projektów edukacyjnych.

Projekt GYPSYCOIN jest pierwszą inicjatywą na rzecz spójności społeczności romskich na całym świecie. Jest pierwszą uniwersalną walutą Romów na całym świecie. GYPSYCOIN zawiera również stronę rozwoju społecznego. Ma na celu zwalczanie dyskryminacji i ksenofobii oraz rozwój społeczny i edukacyjny Romów.

Projekt Cioaby jest zaangażowany we wspieranie mniejszości romskiej w jej wysiłkach na rzecz integracji społecznej, umacniania tożsamości etnicznej, promowania różnorodności kulturowej oraz zwiększania poziomu edukacji i społecznego zaangażowania mniejszości romskiej.

Token oparty jest na Binance Smart Chain (BSC). Według BscScan całkowita podaż Gypsycoin wyniesie 1 bilion monet, w chwili pisania tego tekstu istnieje niewiele ponad dwa tysiące adresów.

Handel Gypsycoinem odbywa się na platformie PancakeSwap. Witryna ostrzega, że ​​każdy może tworzyć tokeny w oparciu o BSC, a projekty mogą okazać się fałszywe. Gypsycoin nie jest notowany na głównych giełdach.

 

Comments (No)

Leave a Reply