Koniec przygody Velas w F1

Partnerstwo Ferrari-Velas zakończone

Partnerstwo Ferrari-Velas, utworzone w 2021 roku, miało przynosić 30 milionów dolarów rocznie i miało na celu przyciągnięcie nowych fanów za pośrednictwem NFT.

Scuderia Ferrari, dział wyścigowy włoskiego producenta supersamochodów, dołączył do powiększającej się listy zespołów Formuły 1, które zakończyły współpracę ze sponsorami z branży kryptowalut. Ferrari zakończyło współpracę z Velas Blockchain i producentem chipów Snapdragon. W rezultacie firma straciła 55 milionów dolarów przed rozpoczęciem sezonu 2023. Umowa między Ferrari i Velas, podpisana w 2021 roku, przewidywała płatności w wysokości 30 milionów dolarów rocznie.

Głównym zadaniem było przyciągnięcie nowych fanów, w szczególności poprzez NFT. Jednak według RacingNews365 firma zignorowała przepisy, które pozwoliły Velasowi tworzyć takie NFT.

W listopadzie 2022 roku zespół Mercedesa zawiesił współpracę z giełdą FTX, co przyniosło stratę w wysokości 15 mln dol. Było to spowodowane tym, że giełda ogłosiła upadłość .

Ten sam los spotkał zespół wyścigowy Red Bull Racing i jego partnera Tezos Foundation. Inicjatorem była firma blockchain, jako powód podając rozbieżność między umową a strategią firmy.

Jak widać krypto firmy znikają z Formuły pierwszej jedna za drugą. Kto pójdzie w ślady Velas, Tezos i FTX? Oby to nie stało się trendem.

Comments (No)

Leave a Reply