Koniec Calibry

26 maja projekt cyfrowej waluty Facebook’a przeszedł rebranding, zmieniono nazwę , logo, wygląd i dodano kilka nowych funkcji.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem na Facebook’u Calibra zmienia się w Novi, czyli portfel cyfrowej waluty Libra. Słowo Novi pochodzi od łacińskich słów „via” i „novus”, co oznacza „nowy sposób”. Firma została również przemianowana na Novi Financial.

David Marcus, szef działu walut cyfrowych na Facebooku, zauważył, że część starego logo Calibry – fala – została uwzględniona w logo Novi jako ukłon w stronę jego poprzednika.

Zmiana marki jest częścią serii zmian, które Facebook zamierza wprowadzić do swojego projektu Libra. Do tej pory firma przeszła intensywną kontrolę regulacyjną i straciła kilku członków założycieli, takich jak Mastercard i Visa. Jednak od tego czasu Libra zyskała też nowych członków, lepiej spełnia wymogi regulacyjne i ostrożniej wydaje oświadczenia w sprawie projektu.

W 2019 r. Facebook poinformował, że token Libra będzie koszykiem walut fiskalnych emitowanych przez banki centralne, tworząc monetę stablecoin dla przelewów transgranicznych i różnego rodzaju transakcji.

Teraz firma rozważa powiązanie z różnymi walutami w ramach szerszego ekosystemu Libra. Prawdopodobnie ​​obejmuje to też waluty takie jak dolar amerykański, euro i funt brytyjski.

Celem firma jest, aby wysyłanie pieniędzy było tak samo łatwe jak wysyłanie wiadomości i planuje zintegrować portfel Novi z WhatsApp’em i Messenger’em, czyli komunikatorami należącymi do Facebooka.

Rejestracja użytkowników w usłudze będzie wymagała przedstawienia dokumentu tożsamości, Libra obiecuje transfery bez ukrytych opłat oraz wsparcie przez czat 24/7.

Tymczasem, pomimo rebrandingu, nie ogłoszono daty premiery Novi ani Libry. Wszelkie internetowe promocje projektu są oszustwami internetowymi i nie należy w nie wierzyć.

Marcus napisał na Twitterze, że „wczesna wersja” Novi zostanie uruchomiona, gdy tylko sieć Libra będzie dostępna:

zródło : cryptoslate.com

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.