Kolorado pierwszym stanem USA akceptującym podatki w BTC i ETH

Władze Kolorado ogłosiły, że mieszkańcy stanu mogą teraz płacić podatki w kryptowalutach zamiast walutach fiat. Wśród wspieranych aktywów cyfrowych są dwa największe pod względem kapitalizacji rynkowej – Bitcoin (BTC) i Ether (ETH).

Mimo to Departament Skarbu Kolorado nie może akceptować bezpośrednich płatności kryptowalutowych, dlatego też nawiązał współpracę z PayPal, który pomoże w realizacji transakcji.

Pionierski ruch Kolorado

Urzędnicy stanu ujawnili, że mieszkańcy Kolorado mogą teraz używać kryptowalut jako środka płatniczego dla celów podatku dochodowego od przedsiębiorstw, indywidualnego podatku dochodowego, podatku od sprzedaży i użytkowania, podatku od odpraw, podatku u źródła i podatku akcyzowego od paliwa. Oprócz Bitcoina i Etheru, osoby fizyczne mogą wykorzystać również Bitcoin Cash i Litecoin. Rzecznik Daniel Carr stwierdził:

Kryptowaluta została zmodyfikowana jako dodatkowa opcja płatności dla podatników, którzy są gotowi zakończyć transakcje online, aby zapłacić za swoje podatki stanowe w Revenue Online.

Departament Skarbu nie może zaakceptować bezpośrednich rozliczeń aktywów cyfrowych, więc połączył siły z międzynarodową firmą fintech PayPal. Będzie ona działać jako pośrednik dla każdej transakcji i konwertować kryptowaluty na dolary amerykańskie, co oznacza, że konsumenci będą musieli zapłacić pewne opłaty za tę usługę.

Posunięcie to uczyniło Kolorado pierwszym amerykańskim stanem, w którym osoby fizyczne mogą używać cyfrowych aktywów do płatności podatkowych. Utah jest jedynym innym stanem, w którym pracuje się nad podobnych rozwiązaniem, jednak wejdzie ono w życie dopiero na początku 2023 roku.

Jeszcze w 2018 roku podobne zamiary ogłosiło również Ohio. Jednak po tym, jak prokurator generalny Dave Yost stwierdził, że nie będzie to korzystne dla lokalnego systemu finansowego, władze wycofały się ze swoich planów.

Inicjatywy kryptowalutowe w innych stanach USA

Kolorado nie jest jedynym stanem, w którym sektor kryptowalutowy kwitnie. Na Florydzie, na przykład, burmistrz Miami Francis Suarez próbował przyciągnąć górników bitcoinów, zapewniając im tanią energię elektryczną z elektrowni jądrowej.

Polityczny lider, gorący zwolennik podstawowego cyfrowego aktywa, przekonywał również, że Miami powinno przekształcić się w hub kryptowalutowy, podczas gdy BTC musi być „zintegrowany z każdym aspektem społeczeństwa.”

Burmistrz Nowego Jorku – Eric Adams – również sympatyzuje z branżą cyfrowych aktywów. Ślubował on, że swoje pierwsze trzy wypłaty otrzyma w bitcoinach, natomiast później opiniował, że technologia blockchain i jej zalety powinny stać się przedmiotem w szkołach.

Wreszcie, na początku 2022 roku, senator stanowa Wendy Rogers z Arizony wprowadziła projekt ustawy, która może przekształcić bitcoin w legalny środek płatniczy w regionie. Jeśli zostanie zatwierdzony, stan Wielkiego Kanionu stanie się pierwszym, w którym BTC jest oficjalną metodą płatności.

Comments (No)

Leave a Reply