Kolejna giełda okradziona | Ponad 4 mln $ straty w krypto | Bitrue

Bitrue- kryptowalutowa giełda, z główną siedzibą w Singapurze, została zhakowana na ponad 4,2 mln dolarów w kryptowalutach.

Platforma ogłosiła to wydarzenie na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Jak twierdzą, incydent został wykryty w nocy lokalnego czasu w czwartek. Jednak włodarze platformy uważają, że aktywa użytkowników są ubezpieczone, a każdy kto stracił na ataku odzyska swoje krypto.

Po pierwsze, możecie być pewni, że sytuacja jest pod kontrolą. 100% utraconych środków zostanie zwróconych użytkownikom. Obecnie sprawdzamy stosowane przez nas środki bezpieczeństwa, by upewnić się, że taka sytuacja się nie powtórzy.

Włodarze Bitrue

Giełda wyjaśnia również jakie krypto oraz na jaką wartość zostały uprowadzone z kont użytkowników. Łupem padło 9,3 mln XRP (ok. 4,01 mln $) oraz 2,5 mln Cardano (ADA) (ok. 231,8 tys. $).

Haker wykorzystał lukę w drugim procesie przeglądu Zespołu Kontroli Ryzyka. W ten sposób uzyskał dostęp do środków około 90 użytkowników Bitrue. Zebrane środki przeniósł od razu na różne konta.

Włodarze Bitrue

Bitrue poinformował swych użytkowników, że obecnie przeprowadza inspekcję swoich systemów bezpieczeństwa. Jednocześnie, giełda chce wrócić do normalnego funkcjonowania jak tylko będzie to możliwe.

Jak informowaliśmy ostatnio, częstotliwość ataków hakerskich na giełdy kryptowalutowe rośnie. Pomimo ciągłego rozwoju systemów zabezpieczeń i weryfikacji konta, wciąż pojawiają się śmiałkowie pragnący położyć dłoń na nie swoich aktywach.

Comments (No)

Leave a Reply