Kobiety stanowią około 50% personelu Stellara

Stellar (XLM) to jedna z najpopularniejszych kryptowalut w ubiegłym roku. Choć został uruchomiony w 2014 r., mimo najniższego kursu wymiany bardzo szybko wszedł do pierwszej dziesiątki kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Jednym z głównych powodów jego niskiej stawki jest sam cel monety i sposób jej użycia. Stellar jest podobny do Ripple, ponieważ jest to sposób na dokonywanie transakcji międzynarodowych natychmiast i przy zerowych opłatach. Istnieje wiele interesujących faktów o Stellar Lumens, których ludzie nie znają.

Podobieństwa między Stellar (XLM) i Ripple nie ograniczają się do sposobu, w jaki pracują. Stellar Lumens był pierwotnie oparty na protokole, który Ripple Labs używało przed rozwidleniem i przepisaniem kodu od zera. W dalszym ciągu funkcjonuje jako platforma umożliwiająca dokonywanie transgranicznych transakcji w różnych walutach bez najmniejszego problemu.

Stellar został założony przez Jed McCaleb’a, twórcę eDonkey i Kim Joyce’a, doświadczonego inwestora. Celem tego projektu nigdy nie było zarabianie pieniędzy. Zamiast tego Stellar postanowił wykorzystać moc technologii blockchain, aby pomóc biednym. Ich model pozwala ludziom, którzy nie mają konta bankowego, na wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy od ludzi z całego świata.

Stellar jest częścią wybranej grupy kryptowalut nowej fali, które są w pełni zgodne z regulacjami. Początkowo użytkownicy kryptowalut cieszyli się, że te nowe waluty działają inaczej niż instytucje finansowe. Wszyscy ludzie pracujący w tym sektorze zdają sobie sprawę, że muszą współpracować z organami regulacyjnymi, a nie przeciwko nim w dłuższej perspektywie. Nawet regulatorzy i instytucje finansowe uznają moc technologii blockchain i nie zaprzeczają, że to niedaleka przyszłość.

Początkowo podejście Stellar było anty-bankowe, ale partnerstwo z IBM w 2017 r. Zmieniło sytuację. IBM nawiązał współpracę ze Stellar, aby stworzyć transgraniczny system płatności dla banków. Można to również postrzegać jako oznaka zaufania, które organy nadzoru i organy finansowe pokładają w Stellar (XLM).

Technologia, a dokładniej kryptowaluty i technologia blockchain, były jednym z nielicznych obszarów, w których wciąż brakowało kobiet. Ale w przypadku Stellar wszystko się zmienia. Kobiety stanowią około 50% personelu Stellara. Ich decyzja o udzieleniu pomocy kobietom i dziewczętom z Afryki Południowej jest bezprecedensowa. Model tego projektu, jest opisany na stronie internetowej Stellar’a.

Nie wszystko jest zawsze łatwe do zrozumienia w świecie blockchain. Ludzie próbują wyjaśniać rzeczy za pomocą artykułów i mówiąc o tym w filmach, ale Stellar zastosował inne podejście. Opublikowali powieść graficzną, aby wyjaśnić pojęcie rozproszonego konsensusu, którego używają, nazywane konsensusem federalnym. To prawdziwe dzieło sztuki, które można znaleźć na stronie internetowej Stellara. Rozwiewa wszelkie wątpliwości i maluje żywy i jasny obraz o rozproszonym konsensusie, najprościej jak to tylko możliwe.

Stellar Lumens (XLM) znajduje się obecnie wśród 10 najpopularniejszych kryptowalut. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że kryptowaluty nie powinny być tylko perspektywą inwestycyjną ale powinny wzmocnić projekt blockchain. Stellar próbuje to zrobić i ma pomóc biednym w korzystaniu z jego projektu. Projekt non-profit ma już spore poparcie ze strony użytkowników i inwestorów na całym świecie.

Zespół programistów Stellar nieustannie stara się ulepszyć usługę, która już oferuje skalowalne i szybkie przesyłanie kryptowalut. (XLM) chce pomóc ubogim w dostępie do usług bankowych a także w finansowaniu projektów edukacyjnych za pomocą swoich usług, wykorzystując w ten sposób blockchain.