„killer app”- Purse zawiesza działalność

Bitcoin’owy startup Purse po sześciu latach zawiesza działalność.

Purse było platformą, która pozwalała ludziom kupować przedmioty na Amazon po promocyjnych cenach za pomocą BTC oraz BCH.

Ogłaszając wiadomości w czwartek, firma z San Francisco poinformowała, że ​​zaprzestanie działalności 26 czerwca. Do tego czasu firma będzie nadal oferować wsparcie dla bieżących zamówień i wypłat.

Tym samym menedżer obsługi portfela Eduardo Gomez powiedział, że firma jest otwarta na możliwości przejęcia.

Założona w 2014 r. platforma Purse jest wspierana przez niektórych znanych inwestorów, w tym Digital Currency Group i Roger Ver z Bitcoin.com, którzy nazywali ją  „zabójczą aplikacją”.

„Nadal uważam, że ten produkt ma ogromny potencjał”, powiedział Gomez, dodając, że firma miała „setki tysięcy zarejestrowanych użytkowników” z krajów na całym świecie.

Powodem zamknięcia Purse była między innymi duży dynamika na rynku a także zaangażowanie innych osób zespołu w inne projekty.

Purse zatrudniało 12 osób, poza zespołem zatrudniała także deweloperów bitcoin’a typu open source do wspierania projektów Bcoin i Handshake.

Purse zebrał 1 milion USD w rundzie finansowania początkowego w 2015 r. Według danych Crunchbase łączne fundusze wynoszą do tej pory 1,3 miliona USD.

zródło: theblock.com

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.