Kiedy Alt Season ?

Ostatnie dwa lata były brutalne dla większości altcoinów. Jest jednak jedna statystyka pozytywna, a mianowicie w 2019 roku było mniej martwych projektów w porównaniu z rokiem 2018.

Rok 2019 nie do końca okazał się więc taki zły dla altcoinów.

Wiadomo że Bitcoin był wyraźnym królem plonów pod względem wydajności w 2019 roku. Tylko garstce altcoinów, takich jak Binance Coin, Tezos, Chainlink i HT, udało się go wyprzedzić pod względem zysków.

Nowe badania przeprowadzone przez LongHash ujawniły, że w roku 2019 o 20% projektów mniej zostało uznane za „DEAD COINS”. Badanie przeprowadzone było na podstawie strony DeadCoins.com, która gromadzi dane dotyczące 1840 projektów kryptograficznych, które zostały martwe od września 2017 r.

Według tych danych w 2019 r. odnotowano 518 upadków projektów blockchain’owych, co wynika że rok 2018 przyniósł śmiertelne żniwo 647 projektom kryptograficznych. Określeniem „Dead Coins” oznacza się projekty martwe, oszustwa, zhakowania, niekiedy też projekty stworzone dla żartu.

Większość projektów, uznane za martwe, należała do kategorii oszustw, a tych było całkiem sporo. Prawie 60% martwych projektów było rzekomo oszustwami przez oba lata z rzędu. Badanie dodało, że większość projektów blockchain zakończyła się w pierwszym kwartale 2019 r.

W pierwszym kwartale rozwiązano 283 projekty, co stanowi ponad połowę całkowitej liczby wszystkich „dead coins” w ciągu roku. Rynki zaczęły rosnąć w drugim kwartale 2019 r., Co wyjaśniałoby, dlaczego liczba martwych projektów nie powiększała się już tak do końca roku.

Od 2017 roku liczba nowych projektów spadła ze względu na to, że oszuści sięgali po inne sposoby a słabe projekty po prostu nie miłay szansy zaistnienia. Inną miarą „śmierci” altcoina, szczególnie pod względem ceny lub zbywalności, byłaby jego wielkość lub płynność.

Bitcoinist niedawno poinformował, że aż 95% obecnych altcoinów praktycznie nie ma płynności, co może oznaczać śmierć wielu z nich w niedługim czasie. Tylko w zasadzie w pierwszej dwudziestce znajduje się jakikolwiek zbywalny wolumen.

Biorąc pod uwagę te ustalenia, kolejny sezon na alty wydaje się być daleką przyszłością, jeśli w ogóle nadejdzie. LongHash dodał, że prawdopodobnie w tym roku zginie znacznie więcej projektów, ponieważ ICO z 2018 roku właśnie się kończą.

Ponadto bitcoin nadal dominuje, ponieważ jego udział w rynku ponownie zbliża się do 70%, pozostawiając resztę krypto-sfery daleko w tyle. Czy w takim razie altcoiny kiedykolwiek odzyskają swoją pozycję? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.  

Zródło: Bitcoinist.com

Comments (No)

Leave a Reply