Kibice MŚ w piłce nożnej zapłacą bitcoinami za noclegi

Fani piłki nożnej będą mogli zapłacić bitcoinami za zakwaterowanie podczas wizyty w Rosji na tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Hotele w Kaliningradzie, oczekujące gości z ośmiu krajów, współpracują z lokalnym dostawcą usług płatniczych, który obługuje również kryptowaluty. Rezerwacja pokoju w dniu, w którym Anglia będzie grać z Belgią, kosztuje ok. 300 dolarów.

Kaliningrad , stolica najbardziej wysuniętego na zachód regionu Rosji, jest jednym z miast-gospodarzy Mistrzostw Świata FIFA w 2018 roku . Mundial ma się odbyć w Federacji Rosyjskiej od 14 czerwca do 15 lipca. Miasto oczekuje drużyn i kibiców z Hiszpanii, Belgii, Serbii, Anglii, Szwajcarii, Chorwacji, Maroka i Nigerii.

Właściciele hoteli w rosyjskiej enklawie postanowili zaoferować swoim gościom możliwość opłacenia pobytu w Bitcoinach. Według lokalnych mediów, sieć hoteli już połączyła się z procesorem płatności, aby świadczyć usługę.

Dyrektor Apartments Malina, Anna Subbotina, skomentowała:

„Obserwujemy wzrost zainteresowania kryptowalutami. Będą one wykorzystywane jako środek płatniczy”.

Mecze Mistrzostw Świata będą rozgrywane na 12 stadionach w 11 rosyjskich miastach. To pierwszy mundial, który odbędzie się w Rosji, w Europie Wschodniej i na dwóch kontynentach – w Europie i Azji. Sędzia asystujący wideo również zostanie użyty po raz pierwszy. Większość stadionów jest nowo wybudowana lub odnowiona. Kaliningrad będzie gospodarzem 4 meczów. O Puchar Świata będą rywalizować 32 drużyny narodowe.

Gdańsk i Elbląg również mogą liczyć na kibiców z Kaliningradu. Z Kaliningradu do Gdańska jest 166 km i 2,5 godziny jazdy samochodem a do Elbląga około 105 km i 1,5 godziny.

 

 

 

Comments (No)

Leave a Reply