Karta debetowa Bitcoin McAfee dostępna dla każdego

John McAfee, przebywający właśnie gdzieś w pobliżu Bahamów, udostępnił na swoim Twitterze sneak  peek swojej karty kryptograficznej. Potentat oprogramowania antywirusowego obiecuje dodatkowo, że jego bitcoinowa karta okraszona zostanie logo VISA. W związku z tym McAfee twierdzi, że ze swojej karty korzystać będzie mógł każdy, kto ma dostęp do płatności VISA. Krypto konwertowane będą na karcie na każdą lokalną walutę.

Obraz karty

Na odwrocie karty znajdować się ma kod QR, indywidualny dla każdego adresu BTC. Jeśli projekt ten wejdzie w życie, każdy z nas będzie mógł dokonywać płatności za pomocą właśnie takiej karty. Byłby to o tyle przełomowy krok, że podstawową walutą owej karty byłby Bitcoin.

Jak przedstawia Tweet Johna, front karty ‘ozdobiony’ będzie jego wizerunkiem na tle nieco zmodyfikowanej amerykańskiej flagi. Symbolizujące technologię blockchain łańcuchy na pasach flagi oraz ikony cyfryzacji w miejscu gwiazd- tak wg McAfee wyglądać powinna flaga. Wszystko doprawione hasłem „Freedom lover”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Wielbiciel wolności.

Po środku karty znajduje się również przypomnienie o kampanii prezydenckiej McAfee 2020 z hasłem „Odzyskaj swą duszę”.

Niepokorny bohater

John McAfee zasłużenie posiada opinie niepokornego degenerata rynku krypto. Jednak jego przedsiębiorcze zaangażowanie w ową przestrzeń wcale nie musi zwiastować czegoś złego.

McAfee dla wielu jest niemalże bohaterem. Pomimo swego niekonwencjonalnego podejścia do życia (a może właśnie dzięki niemu) osiągnął do tej pory tak wiele, że bez obawy o samo zachwyt może być z siebie dumny. Również wśród społeczności jest osobistością szanowaną za swoje twarde przekonania oraz nieposkromioną charyzmę i nieszablonowe poczucie humoru.

Czy można mu wierzyć?

John dał się już niestety poznać również z tej złej strony. Nierzadko okazywał się gościem, który składa obietnice bez pokrycia. Tym razem twierdzi jednak, że to nie tylko puste słowa, a poparty czynami interes.

Najgorsze jednak co mógłby teraz uczynić, to rozpalić w sercach milionów sympatyków krypto nadzieję na kolejny przełomowy produkt, czyniący kryptowaluty bardziej dostępnymi, by później zgasić ich zapał jakimiś niewyszukanymi wymówkami.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.