Kapitalizacja Tether przekroczyła 15 mld $

Kapitalizacja stablecoina USDT przekroczyła 15 miliardów dolarów. Czterokrotny wzrost od początku roku.

W tym roku pojawiły się korzystne warunki dla szybkiego wzrostu stablecoinów. W styczniu ilość USDT w obiegu wynosiła nieco ponad 4 miliardy sztuk. Załamanie rynków w marcu zmusiło inwestorów do sięgnięcia po bardziej stabilne aktywa. USDT znalazł również szerokie zastosowanie w dynamicznie rozwijającym się sektorze finansów zdecentralizowanych (DeFi). Dzięki temu tylko w ostatnim miesiącu kapitalizacja USDT wzrosła o 3 miliardy dolarów.

Analityk John Paul Koning zauważył,że średni dzienny wolumen transakcji Tether to 3,55 mld USD, podczas gdy PayPal w drugim kwartale wyniósł 2,94 mld USD. Dzięki ciągłemu wzrostowi, Tether coraz bardziej umacnia swoją trzecią pozycję na trzecim miejscu listy największych kryptowalut, zwiększając przewagę nad XRP, którego kapitalizacja wynosi obecnie 11,5 miliarda dolarów.

2020, rok Tether. Droga do 20 miliardów i więcej”- napisał Tether CTO Paolo Ardoino, dodając, że ze względu na szybki wzrost emisji od teraz będzie raportował tylko nowe rekordy USDT.

Większość transakcji USDT nadal odbywa się na scentralizowanych giełdach. Największymi posiadaczami stablecoin pozostają Binance i Bitfinex, z których każdy ma 1 miliard tokenów w swoich portfelach.