Kapitalizacja rynkowa USDT przekroczyła 80 miliardów dolarów

W pierwszym kwartale 2023 roku przybyło 15 miliardów Tethera

Kapitalizacja rynkowa stablecoina Tether wzrosła o 15 miliardów dolarów w pierwszych trzech miesiącach 2023 roku, osiągając najwyższy poziom od maja 2022 roku.

Według CoinMarketCap, kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła w pierwszym kwartale o ponad 20%, osiągając 80 miliardów dolarów. Obecna kapitalizacja rynkowa stablecoina Tether jest tylko o 3 miliardy dolarów niższa niż najwyższy w historii poziom 83 miliardów dolarów z maja ubiegłego roku.

Wzrostowi kapitalizacji USDT sprzyja rosnący niepokój traderów kryptowalut o losy alternatywnych stablecoinów USD Coin (USDC) i Binance USD (BNB) na amerykańskim polu prawnym. Kapitalizacja rynkowa USDC spadła z powodu strat w wysokości ponad 3 miliardów dolarów ulokowanych w borykających się z problemami bankach Silicon Valley i Silvergate.

BUSD ucierpiał po tym, jak organy regulacyjne stanu Nowy Jork nakazały Paxos zaprzestanie emisji stablecoina. Z drugiej strony Tether wielokrotnie zapewniał użytkowników, że nie jest firmą amerykańską i nie ma na nią wpływu niewypłacalność żadnego amerykańskiego banku.

Kapitalizacja Tether (USDT) jeszcze wzrośnie

Markus Thielen, szef działu badań i strategii w firmie Matrixport, dostawcy usług kryptograficznych, uważa, że ​​oprócz wpływu otoczenia gospodarczego, kapitalizacja stablecoina Tether może wzrosnąć z powodu „agresywnego wybijania i wydawania aktywów” w sieci Tron, który jest często używany w Chinach kontynentalnych. Według Matrixport Tether wyemitowany w sieci Tron stanowi ponad połowę obecnej wartości rynkowej stablecoina.

Wzrost kapitalizacji USDT zbiegł się w czasie z ogólnym spadkiem podaży stablecoinów na giełdach. Według analityków Glassnode, całkowite saldo stablecoinów na rynku spadło od początku roku o 41%, do 22,31 miliarda dolarów.

Ponieważ spadek rezerw wymiany stablecoinów zbiega się z rajdem na rynku kryptowalut, eksperci Glassnode zasugerowali, że traderzy wymieniali swoje kryptowaluty na waluty fiducjarne lub używali ich do kupowania bitcoinów.

Comments (No)

Leave a Reply