Kapitalizacja BNB po raz pierwszy przekroczyła 100 mld$

Łączna wartość wszystkich tokenów Binance Coin (BNB) w ten poniedziałek po raz pierwszy przekroczyła 100 miliardów dolarów.

Przy obecnej kapitalizacji BNB jest trzecim co do wielkości aktywem na rynku kryptowalut po Bitcoinie i Ethereum, któe również zaktualizowało swoje ATH powyżej 3000$. Wskaźnik kapitalizacji tego ostatniego również osiągnął dziś nowy rekord powyżej 368 mld$.

Na początku kwietnia cena BNB po raz pierwszy osiągnęła 600$, ale później spadła do 430$. Rozwój BNB następuje w wyniku zwiększonej aktywności na łańcuchu blokowym Binance Smart Chain (BSC). Inne aktywa jego ekosystemu również ustanowiły rekordy. W ten sposób ceny tokenów PancakeSwap (CAKE) i BakerySwap (BAKE), dwóch najbardziej znanych automatycznych marketerów BSC, wzrosły w ciągu 7 dni odpowiednio o 36% i 500%.

Inwestorzy nie boją się wielu scamprojektów i hacków na BSC, których liczba rośnie wraz z szumem. W weekend Spartan Protocol, który specjalizuje się w gromadzeniu płynności i syntetycznych aktywów, stracił ponad 30 mln$ z powodu „luki w obliczaniu udziałów płynności”. Kilka dni wcześniej Uranium Finance straciło ponad 50 mln$.

Prezes Binance, Changpeng Zhao, udzielił dziś wywiadu Bloombergowi, podczas którego zwrócił uwagę na niską zmienność kryptowalut w porównaniu z akcjami spółek o porównywalnej wielkości. 60-dniowa zmienność bitcoina spada od początku tego roku, ale jak dotąd pozostaje znacznie wyższa niż wskaźniki akcji np. Tesli i Apple.

„Zmienność jest wszechobecna i nie dotyczy wyłącznie rynku kryptowalut” – powiedział Zhao. – Zawsze znajdą się tacy, którzy przeprowadzą podstawowe badania i zrozumieją zalety. Niektórzy ludzie rozumieją BNB lepiej niż ja. Są też tacy, którzy podążają za tłumem. Zawsze jest ich więcej. Powodują zmienność, ale to samo dzieje się na giełdach ”.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź