Kapitalizacja BNB po raz pierwszy przekroczyła 100 mld$

Łączna wartość wszystkich tokenów Binance Coin (BNB) w ten poniedziałek po raz pierwszy przekroczyła 100 miliardów dolarów.

Przy obecnej kapitalizacji BNB jest trzecim co do wielkości aktywem na rynku kryptowalut po Bitcoinie i Ethereum, któe również zaktualizowało swoje ATH powyżej 3000$. Wskaźnik kapitalizacji tego ostatniego również osiągnął dziś nowy rekord powyżej 368 mld$.

Na początku kwietnia cena BNB po raz pierwszy osiągnęła 600$, ale później spadła do 430$. Rozwój BNB następuje w wyniku zwiększonej aktywności na łańcuchu blokowym Binance Smart Chain (BSC). Inne aktywa jego ekosystemu również ustanowiły rekordy. W ten sposób ceny tokenów PancakeSwap (CAKE) i BakerySwap (BAKE), dwóch najbardziej znanych automatycznych marketerów BSC, wzrosły w ciągu 7 dni odpowiednio o 36% i 500%.

Inwestorzy nie boją się wielu scamprojektów i hacków na BSC, których liczba rośnie wraz z szumem. W weekend Spartan Protocol, który specjalizuje się w gromadzeniu płynności i syntetycznych aktywów, stracił ponad 30 mln$ z powodu „luki w obliczaniu udziałów płynności”. Kilka dni wcześniej Uranium Finance straciło ponad 50 mln$.

Prezes Binance, Changpeng Zhao, udzielił dziś wywiadu Bloombergowi, podczas którego zwrócił uwagę na niską zmienność kryptowalut w porównaniu z akcjami spółek o porównywalnej wielkości. 60-dniowa zmienność bitcoina spada od początku tego roku, ale jak dotąd pozostaje znacznie wyższa niż wskaźniki akcji np. Tesli i Apple.

„Zmienność jest wszechobecna i nie dotyczy wyłącznie rynku kryptowalut” – powiedział Zhao. – Zawsze znajdą się tacy, którzy przeprowadzą podstawowe badania i zrozumieją zalety. Niektórzy ludzie rozumieją BNB lepiej niż ja. Są też tacy, którzy podążają za tłumem. Zawsze jest ich więcej. Powodują zmienność, ale to samo dzieje się na giełdach ”.