Kapitalizacja bitcoina po raz pierwszy przekroczyła 1 bln$

Wczoraj kapitalizacja rynkowa bitcoina po raz pierwszy przekroczyła próg biliona dolarów.

Przy obecnym kursie 55400$ wartość wszystkich dotychczas wyemitowanych monet szacuje się na nieco ponad 1 bilion USD.

Bitcoin po raz pierwszy osiągnął kapitalizację w wysokości 1mld$ w marcu 2013 roku i od tego czasu przeszedł kilka cykli dużych wzrostów i spadków.

Kurs BTC w ciągu ostatnich 24 godzin wzrósł o kolejne 5%, po tym jak na początku tego tygodnia po raz pierwszy przekroczył 50 000$. Całkowity wolumen wszystkich bitcoinów wyemitowanych do czasu publikacji szacuje się na 18 633 744 BTC.

Rozwój bitcoina odbywa się na tle wzrostu inwestycji dużych inwestorów.

Na tym tle członkowie społeczności porównują osiągnięcia bitcoina z wynikami największych światowych firm. Osiągnięcie kapitalizacji rynkowej 1 biliona dolarów zajęło Apple 504 miesiące (ponad 42 lata). W przypadku Bitcoina minęło 145 miesięcy czyli 12 lat od uruchomienia sieci.

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,69 biliona dolarów, z czego ponad 60% to bitcoin.

Udział bitcoinów w światowej podaży pieniądza wynosi około 1%. Według Arcane Research, przy całkowitej emisji 21 milionów bitcoinów przy obecnych kursach, byłby warty więcej niż Visa, Paypal i Mastercard razem wzięte.

Bitcoin właśnie osiągnął 1 bilion dolarów kapitalizacji rynkowej. Ktoś mówi, że ten poziom reprezentuje silny opór. To nie jest prawda. Żaden rozsądny trader nie zatrzymuje pozycji, nie wybiera strajków ani nie przyjmuje zysków w oparciu o kapitalizację rynkową. Jedyną niezwykłą rzeczą w przypadku 1 biliona dolarów jest to, że wszyscy wcześni posiadacze Bitcoinów są teraz bogaci”- mówi Alex Kruger.

Niektórzy postrzegają kapitalizację w bilionach dolarów jako punkt przyspieszenia wzrostu. Tak więc 21 listopada 2020 roku menedżer Ikigai Asset Management Travis Kling napisał: „Istnieje cała klasa kapitału instytucjonalnego, który nie może kupić bitcoina, dopóki jego kapitalizacja nie osiągnie 1 biliona dolarów”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.