Justin Sun ogłasza wprowadzenie rozwiązania skalowania Tron L2

BitTorrent Chain (BTTC) już 30 października

Justin Sun, zaprezentował BitTorrent Chain (BTTC), rozwiązanie cross-chain drugiej warstwy (L2) do skalowania blockchain. Jego uruchomienie zaplanowano na 30 października 2021 roku.

Według Suna, po wdrożeniu BTTC, wszystkie zdecentralizowane aplikacje na Tronie, w tym te z sfery DeFi i NFT , będą wykorzystywać jego możliwości. Rozwiązanie sprawi również, że blockchain będzie kompatybilny z sieciami Binance Smart Chain (BSC) i Ethereum.

Dzięki łańcuchowi BitTorrent użytkownicy będą mogli uzywać zdecentralizowanego i nieograniczonego transferu podstawowych zasobów między Tron, Ethereum i BSC. W niedalekiej przyszłości rozwiązanie zyska kompatybilność z dużą liczbą publicznych łańcuchów, realizując misję ich zjednoczenia”- napisał Sun.

Justin Sun poinformował również, że BTTC jest w pełni kompatybilny z EVM , który jest „pojedynczym standardem protokołów cross-chain”. Oznacza to, że twórcy aplikacji opartych na Ethereum będą mogli przenieść swoje projekty do L2.

Tron zainwestował już łącznie 450 milionów dolarów w wydobycie DeFi [płynność] i zamierza zrobić kolejny krok, aby dołączyć do globalnego wyścigu EVM. Firma przeznaczy 1 miliard dolarów na stymulowanie migracji dużej liczby projektów od Ethereum do BTTC” – poinformował Sun.