JPMorgan: Wzrost cen złota popchnie bitcoina do 45 000 USD

Bitcoin po 45000 USD? Analitycy JPMorgan twierdzą, że tak.

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglou, uważają, że wzrost cen złota wpłynie również na cenę bitcoina. Według nich BTC osiągnie 45 000 USD.

Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje istotna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością, co oznacza, że ​​Bitcoin również powinien rosnąć.

Przy cenie złota powyżej 2000 dolarów kapitalizacja tego szlachetnego metalu, z wyłączeniem rezerw banku centralnego różnych krajów, szacowana jest na około 3 biliony dolarów. To z kolei implikuje cenę 45 000 USD za bitcoina, przy założeniu, że prywatni inwestorzy akceptują bitcoin jako bezpieczną przystań, taką jak złoto, ale bardziej ryzykowną” – napisano w raporcie.

Analitycy przypomnieli również, że kolejny halving Bitcoina nastąpi w przyszłym roku, a nagroda dla górników za wydobycie bloków zostanie zmniejszona o połowę. To „mechanicznie” powinno podnieść cenę pierwszej kryptowaluty do 40 000 USD.

Faktem jest, że koszt wydobycia bitcoina historycznie działał jako dolna granica kursu BTC. A jak widzieliśmy w 2016 i 2020 roku, halvingom zawsze towarzyszył wzrost ceny bitcoina” – zauważyli stratedzy JPMorgan.

Analitycy uważają, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy Bitcoin powinien wzrosnąć o co najmniej 25%, a po halvingu wzrost kursu BTC powinien być kontynuowany. Ale jeśli chodzi o ETH, analitycy banku nie są już tak optymistyczni. Uważają, że w perspektywie średnioterminowej wydajność Ethereum będzie pozostawać w tyle za Bitcoinem.

na podstawie: https://www.theblock.co/post/232334/bitcoin-price-45k-jpmorgan-gold

Comments (No)

Leave a Reply