JPMorgan: Kryzys bankowy w USA może otworzyć możliwości dla giełd kryptowalut

Upadek trzech banków – Silvergate, Signature i Silicon Valley – może otworzyć więcej możliwości dla niektórych giełd kryptowalut.

W swoim nowym raporcie analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan piszą:

Wydaje się, że uczestnicy rynku kryptograficznego i inwestorzy stali się bardziej zależni od stablecoinów

Eksperci JPMorgan informują, że wolumen obrotu stablecoinami gwałtownie wzrósł od 8 marca, kiedy przyjazny kryptowalutom bank Silvergate ogłosił, że ogranicza operacje.

Największy udział zdobył Tether (USDT).

Kryzys bankowy może stanowić okazję dla niektórych giełd. Giełdy te mogą zwiększyć udział w rynku, oferując usługi bankowe firmom kryptograficznym i inwestorom” – czytamy w raporcie.

W raporcie stwierdzono również, że ostrzejsze stanowisko regulacyjne w USA może skłonić uczestników rynku kryptograficznego do przeniesienia działalności do Europy i Azji.

Wcześniej CTO Tether, Paolo Ardoino, ujawnił, że firma ma około 1,6 miliarda dolarów nadwyżki rezerw na wsparcie swojego stablecoina USDT. Stablecoin jest zabezpieczony realnymi aktywami, takimi jak waluta fiducjarna i obligacje, więc zawsze pozostaje na stabilnym poziomie 1:1 w stosunku do dolara amerykańskiego, zapewniają przedstawiciele Tether.

Niedawny upadek amerykańskiego banku Doliny Krzemowej doprowadził do zawirowań na rynku, które na krótko spowodowały, że stablecoin USDC stracił swój kurs dolara. Po tym, jak Circle poinformowało, że firma ma 3,3 miliarda dolarów rezerw związanych z SVB, USDC, kurs spadł do 0,89 dolara, ale szybko się odbudował.

https://www.coindesk.com/business/2023/03/24/us-banking-crisis-could-present-an-opportunity-for-some-crypto-exchanges-jpmorgan/

Comments (No)

Leave a Reply