Joseph Lubin: „Wersje Ethereum dla przedsiębiorstw nadal ewoluują”

Współzałożyciel Ethereum i dyrektor generalny ConsenSys Joseph Lubin powiedział, że połączenie koncepcji publicznych sieci głównych i wersji korporacyjnych jest bliższe niż kiedykolwiek.

Joseph Lubin rozmawiał na Enterpise Ethereum Alliance (EEA) imprezie z okazji szóstej rocznicy premiery mainnet Ethereum, w której również uczestniczył Vitalik Buterin.

ConsenSys, firma Lubina, stała się kamieniem węgielnym rozwoju w kierunku korporacyjnych blockchainów opartych na Ethereum. Przypomnijmy, że w zeszłym roku firma ConsenSys kupiła zarządzaną platformę na blockchainie Quorum od amerykańskiego holdingu bankowego JPMorgan Chase. Jeśli chodzi o koncepcję połączenia publicznych i korporacyjnych wersji Ethereum, Lubin powiedział, że banki takie jak JPMorgan i Goldman Sachs „nie tylko przykładają dużą wagę do publicznej sieci Ethereum, ale zaczynają robić coś z zasobami cyfrowymi”. Wspomniał, że Enterprise Ethereum Alliance aktywnie dyskutuje również nad koncepcją „enterprise blockchain”. „Więc, w kontekście EAA, czy Polygon można uznać za strukturę korporacyjną? Czy Fundacja Maker jest przedsiębiorstwem? Definicja „przedsiębiorstwa” ciągle się zmienia” – powiedział Lubin.

Przewodniczący EEA John Whelan powiedział, że nie może się doczekać wdrożenia łańcuchów bocznych Ethereum i rozwiązań drugiej warstwy skierowanych do przedsiębiorstw. Powiedział, że kiedy po raz pierwszy dołączył do EEA, zapytano go, czy korporacyjna wersja Ethereum i sieć publiczna pozostaną odrębnymi koncepcjami. „Odpowiedź brzmi: nie”, powiedział.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.