Jim Cramer: „Sprzedałbym wszystkie bitcoiny, pomimo erozji zaufania do banków”

Cramer znowu wieszczy kłopoty BTC

Prowadzący wiadomości finansowe CNBC i gospodarz Mad Money ogłosił zamiar sprzedaży swoich bitcoinów, pomimo spadku zaufania do banków i klasycznego systemu finansowego.

Jim Cramer mówił o niedawnym bankructwie największych amerykańskich banków Silicon Valley Bank (SVB) i Signature Bank, które pogłębiło nieufność ludzi do amerykańskiego Systemu Rezerwy Federalnej (Fed).

Dla wielu inwestorów ta sytuacja stała się okazją do większego inwestowania w kryptowaluty, na co bitcoin zareagował pozytywnie – jego kurs przekroczył nawet 26 000 USD.

Cramer uważa jednak, że inwestorzy muszą mieć się na baczności, mimo wzrostu zainteresowania pierwszą kryptowalutą.

„Bitcoin to dziwne zwierzę. Kiedyś wierzyłem w BTC. Ale nie tu i nie teraz. Sprzedałbym bitcoiny bezpośrednio na tym rajdzie. Myślę, że bitcoin jest manipulowany.

Cały czas jest manipulowany przez Sama Bankmana-Frieda” – powiedział Kramer, odnosząc się do byłego dyrektora generalnego zbankrutowanej giełdy kryptowalut FTX.

Niektórzy inwestorzy przyjęli wezwanie Cramera do sprzedaży bitcoinów jako sygnał kupna, powołując się na częste złe rady gospodarza.

Ponadto po upadku banków SVB i Signature na portalach społecznościowych pojawiły się fragmenty programu Mad Money, gdzie Cramer doradzał inwestorom kupowanie akcji obu banków.

W tym tygodniu władze USA wstrzymały działalność Signature ze względu na ryzyko systemowe, a brytyjskie ramię upadłego Silicon Valley Bank zostało kupione przez innego finansowego giganta HSBC za jedynego funta.

Na początku roku Jim Cramer zasugerował , że w 2023 roku w branży kryptowalut zapanują nastroje depresyjne, a branża nie osiągnie dobrych wyników.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.