Jihan Wu zrezygnował ze stanowiska CEO Bitmain

Jihan Wu, współwłaściciel Bitmain, oficjalnie ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska dyrektora generalnego.

Wu opublikował zaszyfrowaną wiadomość na Twitterze.

Według niego konflikt z Mirki Zhang został „ostatecznie” zakończony w sposób „pokojowy i konstruktywny”. W ramach umowy Zhang wykupił prawie połowę udziałów Wu i grupy założycieli w Bitmain za 600 mln dolarów. Wu ze swojej strony odmówił walki o stanowisko CEO i prezesa Bitmain.

Aby przeprowadzić wykup akcji, Mikri pożyczył 400 milionów dolarów od Bitmain i zobowiązał się do pozyskania kolejnych 200 milionów dolarów z zewnątrz” – napisał Wu.

Na dzień 24 stycznia Bitmain miał 327 milionów dolarów rezerw fiducjarnych, „co stanowiło dwukrotność wymogu uprzywilejowanych akcjonariuszy do zamknięcia umowy”.

Wcześniej w mediach pojawiły się doniesienia, że ​​Bitmain planuje oddzielić dział wydobywczy, w tym dział chmurowy, od swojej głównej działalności. Ta informacja została również potwierdzona przez Wu.

„Jako współzałożyciel Bitmain spędziłem 2815 dni w pracy, pracując dla firmy z ogromną pomocą i wsparciem wielu klientów, współpracowników, przyjaciół i inwestorów. Szczerze błogosławię Bitmain pod przywództwem Mikriego ”- dodał Wu.

https://www.theblockcrypto.com/post/92580/jihan-wu-letter-officially-step-down-bitmain

Comments (No)

Leave a Reply