Jeden milion ETH spalone

Od czasu wdrożenia EIP-1559 w sierpniu spalono milion już ETH

Jednak w ujęciu netto podaż eteru wciąż rośnie w tempie około 1,2% rocznie.

W opublikowanym w środę poście na Twitterze firma badawcza blockchain CryptoRank ujawniła, że ​​od czasu wprowadzenia protokołu EIP-1559 w sierpniu w ramach londyńskiego hard forka spalono ponad milion Ethereum (ETH) (o wartości 4,24 miliarda dolarów). Protokół EIP-1559 zreformował rynek opłat Ethereum, modyfikując limit opłat za gaz i wprowadzając funkcję spalania, która usuwa część opłat transakcyjnych na blockchainie z obiegu i usuwa je na stałe.

Godne uwagi zdecentralizowane aplikacje odpowiedzialne za wkład w wypalanie tokenów obejmują popularne tokeny niewymienialne lub NFT, platformę OpenSea.io i grę NFT Axie Infinity. Następnie wolumen transakcji ze zdecentralizowanych giełd, takich jak Uniswap, 1inch i Sushiswap, stanowił dużą część spalania ETH. ETH jest również spalany podczas transferów ze stablecoinów, takich jak Tether (USDT) i USD Coin (USDC) zbudowanych na blockchainie Ethereum. Wreszcie, użytkownicy portfela w MetaMask i ci, którzy dokonują regularnych transakcji ETH, również przyczynili się do aktywności sieci.

 

 

Według danych Ultra Sound Money co minutę spala się 7,67 ETH, a każdego dnia spala się do 11042 ETH. Przy obecnym tempie rocznie spala się około 4 mln ETH. Jednak blockchain obecnie emituje około 5,4 miliona ETH rocznie. Dlatego sieć Ethereum nadal jest inflacyjna w ujęciu netto.

To wszystko ma się zmienić w przyszłym roku, kiedy aktualizacja Ethereum 2.0 zostanie uruchomiona, przenosząc sieć z konsensusu typu proof-of-work do systemu proof-of-stake, gdzie nagrody za obstawianie będą znacznie niższe niż nagrody za wydobycie. W rezultacie obniżyłoby to poziom emisji blockchaina znacznie poniżej jego tempa spalania, tworząc w ten sposób ekosystem deflacyjny. Ultra Sound Money przewiduje, że szczytowa podaż ETH osiągnie 119,7 miliona na początku 2022 roku, zanim zacznie spadać.

 

Comments (No)

Leave a Reply