Japonia chce zmniejszyć o połowę limit dźwigni w handlu kryptowalutami

Japońska Agencja Usług Finansowych (organ nadzoru finansowego w tym kraju) planuje obniżyć dozwolony limit dźwigni w handlu depozytami zabezpieczającymi kryptowaluty.

Jeśli plan zostanie zrealizowany, nowy limit dźwigni wyniesie x2, będzie on o połowę mniejszy od obecnego narzuconego limitu x4, donosi Japan Times powołując się na wiarygodne zródła.

Podobno FSA zaproponowała tę zmianę ze względu na zmienność rynków i przepisów dotyczących kryptowalut w Europie i Stanach Zjednoczonych. Plan jest również kontynuacją rozmów z Japan Virtual Currency Exchange Association, krajowym organem samorządowym.

Handel marżą pozwala na handel instrumentami przy użyciu pożyczonych środków. Może to pomóc w pomnażaniu zysków, ale może także prowadzić do zwielokrotnionych strat. Niektóre giełdy, takie jak Binance, oferują dźwignię do x125.

Zgodnie z raportem proponowana przez Japonię reguła ta ma zostać przyjęta i wejść w życie wiosną tego roku. W związku z tym giełdy kryptowalut będą musiały zmienić swoją ofertę.

zródło: https://www.theblockcrypto.com/

Comments (No)

Leave a Reply