Jak wymienić lub zamienić Bitcoin na złotówki, pieniądze lub gotówkę?

Bitcoin to kryptowaluta, którą wprowadzono do obiegu w 2009 roku. Tak, jak wszystkie inne waluty, można wymienić Bitcoin na tradycyjną walutę lub aktywo cyfrowe. W tym celu istnieje możliwość skorzystania z usług kantoru, podmiotów funkcjonujących w sieci czy też z bitomatów, które zyskują na popularności, a które usytuowane są chociażby w centrach handlowych. Bez znaczenia dla faktu, czy Bitcoin został nabyty już dawno, czy nastąpiło wykopanie dodatkowej jego ilości, może zaistnieć sytuacja, w której posiadacz zechce go wymienić. Rozwiązań jest całkiem sporo, a wybrane opcje zostaną przedstawione w niniejszym artykule.

Jak zamienić i wymienić Bitcoin na pieniądze lub gotówkę?

Najpowszechniej wykorzystywanym sposobem jest skorzystanie z giełdy kryptowalutowej, która umożliwia wymianę po cenie rynkowej. To korzystny sposób z uwagi na brak prowizji lub ewentualnie niewielki spread. Sprzedaż odbywa się za pomocą mało skomplikowanej procedury. Kolejną opcją jest wymiana Bitcoin w kantorze online. Wymiana Bitcoin na gotówkę jest możliwa również poprzez giełdy peer-to-peer. Takiego typu platformy umożliwiają kontaktowanie się użytkowników i prywatną wymianę walut. Wymiana Bitcoin na pieniądze może odbyć się przy zastosowaniu pożyczki pod zastaw kryptowaluty. Pożyczka daje możliwość otrzymania pieniędzy pod zastaw kryptowaluty. Kiedy nadejdzie termin zapadalności takiej pożyczki, można zdecydować, czy odzyskać Bitcoin, płacąc pieniądze z należnymi odsetkami, czy też zachować pieniądze. Jednym z rozwiązań jest wymiana Bitcoin na gotówkę w kryptomacie. Jest to rozwiązanie pozwalające podjąć gotówkę natychmiast. Bitomaty działają jak tradycyjne bankomaty. Do wykonania operacji niezbędne jest połączenie z portfelem kryptowalutowym, przykładowo poprzez aplikację na smartfonie. Z tego wpisu dowiesz się jak i gdzie sprzedać bitcoina

Jak zamienić i wymienić Bitcoin na złotówki?

Najpopularniejsze są giełdy obsługujące waluty FIAT, w tym również złotego. Obrót złotówkami na tego typu platformach wedle polskiego prawa wymaga weryfikacji tożsamości poprzez przesłanie skanu stosownych dokumentów. W Polsce niszowym rozwiązaniem jest wymiana Bitcoin na złotówki w kryptomacie. Mimo faktu, iż gotówkę można podjąć natychmiast, bitomaty nie są powszechnie dostępne. Poza tym skorzystanie z bitomatu wiąże się z koniecznością uiszczenia dość wysokiej prowizji. Mało popularna jest również sprzedaż Bitcoin w kantorach stacjonarnych. Takie rozwiązanie gwarantuje szybkość dokonania transakcji oraz prywatność, ponieważ konto nie musi zostać poddane weryfikacji.

Wybór dobrego momentu na sprzedaż

Każdorazowo przy podejmowaniu decyzji o sprzedaży kryptowaluty należy bacznie obserwować, jak zmienia się sytuacja rynkowa. Rynek walut charakteryzuje się dość dużą zmiennością, toteż wybór najbardziej optymalnego momentu na sprzedaż nie jest prostym zadaniem. Warto też pamiętać, że Bitcoin można sprzedawać częściami i nie trzeba wyzbywać się całości kryptowaluty od razu. Wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb.

Comments (No)

Leave a Reply