Jak wymienić BTC na złotówki?

Od jakiegoś czasu zbierasz bitcoiny i zastanawiasz się w jaki sposób wypłacić je w gotówce? Nic prostszego, wystarczy, że skorzystasz z bitomatu i bez problemu dokonasz transakcji. Bitomat to nic innego jak bankomat/ wpłatomat, w którym transakcji dokonuje się przy pomocy kryptowalut.

Jak wypłacić bitcoiny w gotówce?

 

Obsługa bitomatu jest bardzo prosta. W chwili kiedy chcesz zakupić bitcoiny, wybierasz opcję 'buy bitcoin’, następnie podajesz swój portfel, musisz w tej chwili podać kod QR do zeskanowania, następnie wkładasz konkretną ilość gotówki za którą zamierzasz zakupić BTC. W chwili, kiedy chcesz sprzedać BTC, zaznaczasz 'sell bitcoin’,, podajesz kwotę za którą zamierzasz pozbyć się BTC, wraz ze zmianą kwoty, aktualizować będzie się liczba BTC. Musisz teraz wybrać sposób uwierzytelnienia, będzie to e-mail, bądź też SMS. Po podaniu przez Ciebie nr telefonu bądź też adresu mailowego, musisz przepisać kod, który został do Ciebie wysłany. Kiedy już pomyślnie przebiegnie weryfikacja, otrzymasz nr portfela na którym będziesz zobligowany przelać BTC.

Jaki koszt należy ponieść, by skorzystać z bitomatu?

 

Skorzystanie z bitomatu wiąże się z koniecznością uiszczenia opłat, podobnie jak przy korzystaniu z bankomatu naliczona zostanie prowizja. Warto wybrać ten najtańszy bitomat, gdyż prowizja wyniesie Cię od 3 do 5%. Warto więc skorzystać z opcji jak najtańszej, gdyż chodzi o Twoje pieniądze. Musisz dokładnie wyliczyć, czy mniejszy koszt poniesiesz, kiedy przelejesz z portfela kryptowalut na paypal czy też na konto walutowe. Co ważne, w niektórych bitomatach, oprócz bitcoinów, oprócz nich będziesz mógł wymienić na gotówkę również m.in. altcoiny takie jak m.in. Ethereum. Zwykle najniższą kwotą wymiany w bitomacie jest 100 PLN, następnie zaś będziesz mógł wymienić wielokrotność tej sumy. Dzięki wyszukiwarce Google Maps, bez trudu odnajdziesz bitomat, który mieści się w Twojej najbliższej okolicy. Pamiętaj jednak o tym, że zdecydowana większość bitomatów, zlokalizowana jest na obszarze średniej wielkości oraz dużych miast.

Najpopularniejsze sposoby, by wymienić BTC na PLN

Na wstępie, warto zasygnalizować, że nie musisz być ekspertem od BTC, być może otrzymałeś pewną ich kwotę, którą chcesz zamienić na PLN. Najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z pomocy giełdy kryptowalutowej, gdzie bez trudu wymienisz BTC na PLN. Korzystając z takiej platformy online, będziesz miał możliwość wymiany po cenie rynkowej. Jedną z nich jest Zonda, gdzie nie zapłacisz ani za otwarcie ani też za zamknięcie konta. Jeśli chcesz skorzystać tutaj z giełdy kryptowalut, wtedy zmuszony będziesz po założeniu konta, płacić pewną kwotę jako depozyt. Wielu ludzi korzysta z Binance, czyli z największej giełdy kryptowalut, jeśli wziąć pod uwagę wartość obrotu. Warto zasygnalizować, że o ile w przypadku Zondy możesz bez trudu wymienić BTC na PLN, to w przypadku Binance, niestety takiej możliwości nie otrzymasz. Korzystając z kantoru internetowego, uzyskasz możliwość wymiany BTC na PLN, pomijając giełdę kryptowalut. Innym rozwiązaniem jest giełda peer-to-peer. Możesz też skorzystać z opcji wzięcia pożyczki pod zastaw kryptowalut. Ostatnim choć niszowym rozwiązaniem będzie kryptomat.

Comments (No)

Leave a Reply