Jak nie trejdować – FOMO – poradnik

Witam w moim pierwszym wpisie. Odrazu zaznaczam że nie zrobiłem żadnej kariery w trejdingu, więc nie powiem ci jak dobrze trejdować. Ale mogę powiedzieć ci jak nie trejdować źle, bo na tym już troszkę się znam.

Co to jest FOMO?

FOMO to skrót od fear of missing out. Czyli strach przed tym, że coś nas ominie. Często działa to na mediach społecznościowych, przez co niektórzy nie mogą się oderwać od smartfonu. Innym przykładem FOMO jest uczucie dobrze znane chyba każdemu inwestorowi. To uczucie gdy widzisz kolejny artykuł mówiący że już za chwilę pompa. Niby inne studzą nasze emocje, ale…

… ale jeśli mnie ominie?

Właśnie przez tę myśl dużo tracimy. Niestety, jest to naturalny mechanizm w naszym umyśle, wykształcony przez tysiące lat ewolucji. Chcemy być częścią społeczności i łapać okazje. Dlatego myśl ,, Co jeśli mnie ominie ” nie daję nam spokoju.

Więc jak radzić sobię z tym strachem ?

Na mnie najlepiej działa zwykłe zastanowienie się ile okazji było wcześniej, ile miało być i uświadomienie ile jeszcze będzie. To jest bardzo uspokajające. Można również pomyśleć ile ludzie stracili na pakowaniu środków ,, na hura ” licząc na szybki zysk. Ale przede wszystkim trzeba przeanalizować z chłodną głową wszystkie za i przeciw.

Mam nadzieję że pisząc ten krótki felieton uchroniłem cię od strat. Dziękuję za uwagę i do zobaczenia.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.