Jak i gdzie sprzedać Ethereum?

Sieć Ethereum, została uruchomiona w 2013 roku, lecz jej wydajniejsza najnowsza wersja 2.0 w roku 2021. Początkowo jej zakup był możliwy poprzez publiczną emisję. Można ją też pozyskać tak jak w przypadku innych kryptowalut, poprzez udostępnianie mocy obliczeniowej komputera do obsługi sieci blockchain. Obecnie najbardziej popularnym sposobem, jest nabycie na giełdzie kryptowalut. Na takich giełdach możliwa jest też sprzedaż. Jest to ciekawa kryptowaluta, według najbardziej optymistycznych prognoz, jej wartość w ciągu dziesięciu lat, może wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie.

Gdzie sprzedać Ethereum?

Przykładowymi giełdami, na których można kupić i sprzedać Ethereum są, Betfinex, gdzie można ją kupić za dolary amerykańskie. Kolejną ciekawą opcją są Huobi, GDAX. Jeżeli natomiast chcemy kupować i sprzedawać Ethereum za Euro, niezastąpione są bitFlyer, oraz Kraken. Optymalnym wyborem może być giełda BitBay która obsługuje również PLN. Na tym przykładzie podamy jak sprzedawać Ethereum. Po pierwsze musimy mieć konto, jego rejestracja jest dziecinnie prosta. Musimy podać swój adres e-mail i wybrać login oraz hasło. Podobnie sprawa się ma z Binance, tu również musimy założyć konto, które jest darmowe, oraz konieczne jest zweryfikowanie tożsamości użytkownika. Są jeszcze inne miejsca skąd można pozyskać Ethereum, które związane są z portfelami kryptowalut. W tym przypadku mamy do czynienia ze skomplikowanym procesem kopania kryptowaluty, czyli udostępniania mocy obliczeniowej komputera do obliczeń, za co możemy otrzymać kryptowalutę do naszego portfela kryptowalut. Najpopularniejszym portfelem kryptowalut jest Exodus.

Jak sprzedać Ethereum?

Sama procedura sprzedaży, zależy oczywiście od giełdy na której się logujemy. Schemat zazwyczaj jest intuicyjny i prosty. W witrynie BitBay w menu portfele, wybieramy walutę i dokonujemy płatności. Aby kupować i sprzedawać musimy odnaleźć zakładkę Giełda w bocznym menu, następnie odnaleźć parę ETH/PLN. Możemy posłużyć się teraz opcją szybka transakcja, bądź opcją wystaw ofertę. Giełda Bit Bay posiada również w swojej ofercie, możliwość korzystania z aplikacji mobilnej. Musimy z listy zaufanych urządzeń, wybrać nasz smartfon, Następnie generujemy i skanujemy kod QR. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy już tylko w zakładce Salda, wybrać PLN, klikamy pozycję Wpłata i decydujemy się na wpłatę za pomocą karty bankomatowej. Musimy sprawdzić czy pieniądze są na koncie, jeżeli tak to w zakładce rynki wybieramy parę ETH/PLN. Opcja limit, pozwala nam na kupno po ustawionej przez nas cenę. Jeżeli jednak cena będzie zbyt korzystna dla nas, czas realizacji zlecenia może być wprost proporcjonalnie wydłużony.

Jak kupić Ethereum?

Aby natomiast kupić Ethereum na stronie Binance, musimy wejść w kantor Binance, wybieramy walutę czyli np. PLN a następnie kartę kredytowo/debetową. Podajemy kwotę i zatwierdzamy opcją kup ETH. Natomiast na giełdzie Binance procedura zakupu wygląda nieco inaczej, dzieje się tak dlatego, że zakupu możemy dokonać tylko po uprzednim zakupieniu innych monet za złotówki, czyli np. BTC. Oddzielnym sposobem sprzedaż kryptowaluty, jest podpięcie naszego portfela kryptowalutowego, na którym kopiemy Ethereum pod giełdę, a następnie sprzedaż na giełdzie.

Comments (No)

Leave a Reply