Jak Charles Hoskinson zmienia oblicze Blockchain dzięki Cardano (ADA)

Cardano (ADA) plasuje się na 10 miejscu na Coin Market Cap. Odkąd Cardano zostało wprowadzony na rynek w 2015 r. odnotowało niesamowite postępy, będąc jednym z dziesięciu najlepszych projektów typu blockchain, wyprzedzając TRON (TRX) i IOTA (MIOTA) pod względem kapitalizacji rynkowej.

Człowiek, który wszystko rozpoczął, Charles Hoskinson, założyciel i dyrektor generalny fundacji Cardano, a także IOHK jest szeroko znany w społeczności blockchain, uczestnicząc jako współzałożyciel w kilku udanych projektach blockchain, w tym Bitshares.

Charles Hoskinson jest również znany dzięki swojej pracy z Vitalikiem Buterinem, który jest także jednym z założycieli Ethereum (ETH).

Fascynacja kryptowalutami i blockchainem Hoskinsona sięga roku 2011, kiedy to po raz pierwszy zaczął uczyć się więcej o pierwszych cyfrowych zasobach opartych na blockchain. Doprowadził do uruchomienia ADA i udziału w rewolucjonizowaniu technologii blockchain.

W jaki sposób Cardano (ADA) wpłynęło na społeczność blockchain, docierając do pierwszej dziesiątki?

Cardano (ADA) i Ouroboros Proof of Stake

Mechanizm konsensusu Proof of Stake został po raz pierwszy zaprezentowany w 2012 roku, gdy zaprojektowali go Sunny King i Scott Nadal.

Proof of Stake został zaprojektowany, aby zmniejszyć koszty utrzymania sieci Bitcoin, która w tamtym czasie wynosiłą około 150 000 dolarów dziennie. Proof of Stake został po raz pierwszy zastosowany na monecie, którą później zaprojektował Sunny King, Peercoin, .

Teraz nawet Ethereum dąży do rozwiązania obecnych problemów, przechodząc niebawem na Proof of Stake. Jednak Cardano dodatkowo usprawnia ten mechanizm konsensusu w postaci tworzenia i projektowania Ouroboros.

Jak opisano w dokumencie technicznym, Ouroboros jest najważniejszą częścią sieci, ponieważ decyduje, które węzły osiągną porozumienie.

Ouroboros jest jednocześnie pierwszym algorytmem opartym na Proof of Stake z główną ideą obniżenia zużycia energii, który okazał się bezpieczny.

Ouroboros-Uroboros (stgr. οὐροβόρος; także urobor) – staroegipski i grecki symbol przedstawiający węża z ogonem w pysku, który bez przerwy pożera samego siebie i odradza się z siebie, dalej symbolizuje wieczność. W pewnym sensie ta symbolika wyjaśnia również mechanizm PoS Charlesa Hoskinsona „Ouroboros Proof of Stake”, ponieważ całkowicie zmniejsza on potrzebę marnowania energii, tworząc jednocześnie skalowalny ekosystem.

Cardano (ADA) i unikalny portfel Daedalus

Innym powodem, dla którego Cardano wyróżnia się jako jeden z najbardziej znanych projektów opartych na blockchain jest ADA Dedal portfel. Mówi się, że to jeden z najbardziej funkcjonalnych cyfrowych portfeli na rynku.

Dzięki unikalnemu projektowi, użytkownicy ADA mogą korzystać z bezpiecznego środowiska, w którym mogą przechowywać swoje ADA. Ten unikalny portfel zapewnia użytkownikom Cardano rzadką możliwość uzyskania dostępu i aktywowania zdecentralizowanych aplikacji w systemie blockchain za pośrednictwem portfela.

Dedalus także ma kilka kluczowych funkcji, dzięki którym ten cyfrowy portfel jest wyjątkowo bezpiecznym środowiskiem. W ten sposób chroni przed złośliwym oprogramowaniem i atakami hakerskimi zaszyfrowane klucze i wydawanie haseł.

Stanowiąc jeden z wysoce funkcjonalnych portfeli dostępnych obecnie na rynku, Daedalus może być jednym z czynników napędzających Cardano, dając sporą przewagę nad konkurencją w tym spekcie.

Daedalus, pomimo swojej funkcjonalności i przyjaznego dla użytkownika wyglądu, miał kilka zgłoszonych problemów związanych z błędami łączności. Jednak zespoły programistów Cardano i IOHK uporały się z tym problemem dość szybko. Programiści nie osiedli jednak na laurach i ciągle szukają mniejszych problemów i proponują nowe rozwiązania. Według wielu pogłosek programiści Cardano są jednymi z najlepiej opłacanych w całej branży krypto i blockchain.

Cardano ADA na czele z Hoskinsonem i Strong Community

Innym kluczowym czynnikiem, który pomaga Cardano wyróżnić się z setek różnych kryptowalut, jest fakt, że społeczność ADA jest jedną z najsilniejszych i najbardziej wiernych społeczności w kryptospołeczności, pomijając być może posiadaczy Tron i Dogecoin.

Chociaż Hoskinson kilkakrotnie oświadczył, że najlepszą rzeczą, jaką Satoshi zrobił, było „zniknięcie”, ponieważ chciał pokazać, że jedna osoba nie może być centrum ekosystemu peer-to-peer typu open-source. Społeczność postrzega Charlesa jako jednego z prawdziwych wizjonerów w świecie blockchain, będąc jednocześnie epicentrum sukcesu ADA wraz z dwoma zespołami programistów pracującymi nad Cardano.

Robieniem z Cardano projektu naukowego, a nie przedsięwzięcia gospodarczego, Hoskinson może budować gładką drogę do ukierunkowania ADA na wartoścć miliarda dolarów wartości rynkowej.

Mimo, że Charles Hoskinson stwierdził, że ​​główny nacisk należy położyć na rozwój i przypadki użycia, Cardano stanowi jedną z 10 największych walut cyfrowych poprzez kapitalizację rynkową „zagrażając” podobnym projektom, takim jak Ethereum, NEO i EOS.

 

 

na podstawie:

How Charles Hoskinson is Changing the Face of Blockchain with Cardano (ADA)