IOTA ma stać się protokołem na którym działa gospodarka IOT

Zdaniem członka rady IOTA Foundation, IOTA ma stać się standardowym protokołem, na którym działa gospodarka IoT.

Fundacja IOTA potwierdziła, że ​​podejmowane są wysiłki w celu osiągnięcia uznanej standaryzacji technologii księgi rozproszonej.
W transmisji na żywo członek rady nadzorczej dr Richard Soley potwierdził, że IOTA zostanie uznana za oficjalny otwarty standard protokołu.

Rozproszone księgi rachunkowe i projekty oparte na blockchainie spotkały się z krytyką za przesadzanie z takimi projektami, mimo że podstawy były początkowo niesłuszne.
IOTA nie angażuje się w rażący szyling projektu w przeciwieństwie do wielu innych, a w chwili pisania tego tekstu zajmuje 19 miejsce na CoinMarketCap , który wymienia projekty według ich kapitalizacji rynkowej.

Standard będzie pod koniec przyszłego roku

Dr Richard Soley

Jak zauważył Soley, głównym celem jest przyjęcie branży.
Jednak udostępnienie projektu i uznanie standardu jest krokiem naprzód, aby dojść do tego punktu.

W maju ubiegłego roku dr Soley dołączył do Fundacji jako członek rady nadzorczej. Doświadczenie Soleya obejmuje 30 lat współpracy z jedną z największych organizacji zajmujących się standardami oprogramowania na świecie, Object Management Group (OMG), w której jest obecnie CEO.
Dr Soley zasugerował, że uznana przez OMG standaryzacja protokołu powinna zostać osiągnięta do końca 2020 r.

Jeśli chcesz stworzyć zamkniętą implementację, która będzie współdziałać lub jeśli chcesz zbudować inną implementację typu open source, która współdziała z rozwiązaniem IOTA, jakiś standard pojawi się pod koniec przyszłego roku od OMG, a ostatecznie od międzynarodowego Organizacja Normalizacyjna (ISO), która gwarantuje, że będziesz mieć rozwiązanie interoperacyjne ”- stwierdził.
Fundacja IOTA jest berlińską organizacją non-profit, która stoi za rozwojem sieci rozproszonych ksiąg rachunkowych, i już stała się projektem open source.

PROTOKÓŁ IOT

Dominik Schiener , współzałożyciel Fundacji IOTA, również mówił o potrzebie IOTA ze względu na przejście do dalszej automatyzacji. Protokół został zaprojektowany z myślą o środowisku maszyna-maszyna.
Jeśli nie masz standardów, nie możesz włączyć tej interoperacyjności

Dominik Schiener

Schiener wyjaśnił, że po raz pierwszy od 1973 r. występuje niedobór siły roboczej. Powoływał się na sektor łańcucha dostaw, w którym firmy przewozowe miały ostatnio problemy z rozszerzeniem działalności z powodu braku kierowców ciężarówek.
Przytacza także nadejście Internetu rzeczy (IoT) i potrzebę zintegrowania z nim protokołu, aby umożliwić interoperacyjną gospodarkę danymi.

W związku z przewidywanym wdrożeniem miliardów takich urządzeń w ciągu najbliższych kilku lat konieczne będą niezawodne środki w celu zabezpieczenia i weryfikacji zebranych danych, ułatwienia mikropłatności między urządzeniami za takie dane oraz umożliwienia tym urządzeniom samodzielnego działania.

Schiener wzmocnił stanowisko Soleya w kwestii standaryzacji. Uważa, że ​​obecnie mamy silosową gospodarkę.
Jeśli nie masz standardów, nie możesz włączyć tej interoperacyjności. Różne podmioty, które zwykle nie współpracowałyby ze sobą, mogą mieć możliwość udostępniania danych za pośrednictwem technologii księgi rozproszonej”.

INFRASTRUKTURA CYFROWA


W transmitowanym na żywo wydarzeniu informacyjnym uczestniczyli także Dan Simerman (dyrektor ds. Relacji finansowych) Fundacji IOTA i Mathew Yarger (dyrektor ds. Inteligentnych miast).
Aktywa infrastrukturalne to obszar, na którym koncentruje się projekt wraz z Simermanem, który potwierdza, że ​​od 2010 r. Zainwestowano 1,7 bln USD w ten sektor. IOTA przewiduje rolę, jaką może odegrać w inicjatywach inteligentnego miasta i w tym celu projekt współpracuje z miastem Austin w Teksasie, Tajpej i inne.

Projekty inteligentnych miast są jeszcze w powijakach i nie są jeszcze jasno określone. Implikują jednak takie aspekty, jak e-zdrowie, mobilność, energia i infrastruktura wodna.

Wykorzystanie urządzeń IoT do monitorowania takich systemów może prowadzić do bardzo bogatych źródeł danych, które z kolei można włączyć za pomocą protokołu takiego jak IOTA. Przy odpowiednim wykorzystaniu takie projekty mogą prowadzić do bardzo zaawansowanych zastosowań infrastruktury i zasobów.

IOTA różni się od wielu innych projektów technologii rozproszonej księgi rachunkowej tym, że nie jest łańcuchem bloków. Opiera się na strukturze danych ukierunkowanego wykresu acyklicznego (DAG).

W przeciwieństwie do wiodących sieci blockchain, takich jak Bitcoin i Ethereum, IOTA nie ma górników. Użytkownicy potwierdzają dwie transakcje metodą uporządkowania topologicznego, dzięki czemu sieć jest skalowalna bez opłat transakcyjnych.

Projekt spotkał się z krytyką, ponieważ nie jest zdecentralizowany. Jednak zespoły badawczo-rozwojowe Fundacji IOTA opracowały rozwiązanie tego problemu. W związku z tym oczekuje się, że to rozwiązanie „koordynujące” zostanie wdrożone w nadchodzącym roku.

WSPÓŁPRACA BRANŻOWA

Jedną z krytyki, na którą natrafiły projekty technologii rozproszonej księgi rachunkowej, jest fakt, że często istnieją one w oderwaniu od koncepcji.
Mimo że IOTA jest jeszcze niekompletnym rozwiązaniem, projekt skupił się na współpracy branżowej. Nawiązał strategiczną współpracę przemysłową z Volkswagenem, Fujitsu i Boschem.

Niedawno nawiązała współpracę z Jaguar Land Rover, która bada potencjał włączenia „inteligentnego portfela” opartego na IOTA do pojazdów, aby umożliwić świat autonomicznych płatności (za opłaty za przejazd, parkowanie itp.) I otrzymywać płatności za dane .

W zeszłym miesiącu IOTA Foundation ogłosiła współpracę ze STMicroelectronics, największym w Europie producentem układów półprzewodnikowych. Ich współpraca doprowadziła do tego, że producent mikroukładów zapewnił integrację sprzętu / oprogramowania dla rozwiązań opartych na IOTA.

Potencjał tego projektu jest ogromny. Istnieje jednak wiele przeszkód, które należy pokonać, zanim zostanie zaimplementowany do przemysłu 4.0 i zintegrowanej gospodarki danych z Internetem Rzeczy.
Jak potwierdził Schiener: „każda sieć DLT jest produktem w wersji beta – nie jest gotowa na rynek; IOTA nie jest gotowa na rynek. ”Nawet Bitcoin i Ethereum są również koncepcjami na wczesnym etapie.
Czas pokaże IOTA, ale podstawy wydają się mocne, nawet jeśli wciąż są na tym embrionalnym etapie.

Artykuł opublikowany za wiedzą i zgodą uzytkownika FB: Darmo Darmo

link do posta: https://www.facebook.com/dar.mo.92351/posts/359432478290852

https://www.facebook.com/groups/kryptowaluta.iota/

Comments (No)

Leave a Reply