Inwestowanie w kryptowaluty – poradnik krok po kroku

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze staje się inwestowanie w kryptowaluty. Wbrew pozorom nie jest to zbyt prosty proces, który może sprawić problemy nawet osobom posiadającym spore doświadczenie w świecie kryptowalut. Poniżej postaram się przedstawić Wam jak zacząć inwestować.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty

Na samym początku należy znaleźć dla siebie dobry portfel, w którym będziemy trzymać swoje kryptowaluty. Na rynku mamy bogatą ofertę portfeli między innymi portfele online, jak i takie w postaci fizycznej (przypominają pendrive). Osobiście polecam fizyczne, ponieważ są bardziej bezpieczne i nie są narażone na ataki hakerskie. Następnym krokiem, jaki powinniśmy wykonać to zastanowienie się czy chcemy kupić kryptowalute w specjalnie przeznaczonym do tego kantorze, czy na giełdzie kryptowalut. Gdy już się zdecydujemy, tworzymy konto na wybranym przez nas portalu, przelewamy środki, za które dokonamy zakupu kryptowalut i gotowe. Dla początkujących polecam kantor, gdyż działa on na o wiele prostszych zasadach niż giełda i nie wymaga, ogromnej wiedzy na ten temat.

Czy warto inwestować w kryptowaluty

Jest to bardzo dobre pytanie, ponieważ z jednej strony widzimy, jak kryptowaluty zyskują na popularności i coraz to więcej osób chce w nie inwestować. Jednak z drugiej strony jest to dość nowa technologia, która nie jest dość dobrze unormowana i posiada niestabilną dynamikę czy czynniki, które wpływają na wzrost lub spadek wartości danej kryptowaluty.

W jakie kryptowaluty warto inwestować 2021?

W 2021 na popularności zaczął zyskiwać Ethereum. 1 września 2020 roku ETH osiągnął rekordową cenę 483 dolara za jedną monetę. Dzięki temu ETH stało się drugą najpopularniejszą i opłacalną kryptowalutą zaraz po Bitcoinie, który cały czas utrzymuje się na pierwszym miejscu wśród wszystkich wirtualnych walut. Warto także zainteresować się mniejszymi krypto, które powoli pną się w górę. Jednak wszystko i tak zależy od sytuacji rynkowej i od wydarzeń, które mogą się wydarzyć. Najlepszym przykładem jest Dogcoin, którego cena bardzo szybko wzrosła przez jeden wpis na Twitterze od Elona Muska. Tak więc najlepiej jest inwestować w sprawdzone krypto, jakimi są Bitcoin, Ethereum czy Cardano. Należy jednak robić to z rozwagą.

Gdzie inwestować w kryptowaluty?

Jak zostało wspomniane wyżej, inwestować możemy na specjalnie do tego przeznaczonych giełdach, oraz kantorach. Jeśli zdecydujemy się na giełdę, to musimy mieć na uwadze fakt, znajomości działania giełdy, choć w podstawowym stopniu. Inaczej nie ma sensu próbować, ponieważ możemy narazić się na stratę naszych oszczędności. Dlatego dla początkujących zalecane są kantory kryptowalutowe. Owszem mają swoje wady takie jak mniejsza różnorodność kryptowalut. Jednak kupujemy po stałym kursie, który ustala właściciel. Po wpłaceniu środków praktycznie od razu cieszymy się z zakupionej waluty wirtualnej, a dodatkowo nie musimy opłacać pośredników, czy prowizji od transakcji.

Czy opłaca się inwestować w kryptowaluty?

Na to pytanie także nie można odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ inwestycja tego rodzaju jest bardzo ryzykowna i może pomóc nam szybko się wzbogacić, ale także przez taką inwestycję wiele stracić w mgnieniu oka. Jest to bardzo niestabilny rynek inwestycji, który może zmienić się z dnia na dzień.

Kiedy inwestować w kryptowaluty?

Tak naprawdę każdy moment jest dobry na rozpoczęcie inwestycji. Warto obserwować rynek tak, by trafić na dobrą cenę i zacząć działać. Jednak przed samą inwestycją należy dobrze się zastanowić czy jesteśmy na to gotowi. Warto także choć trochę dowiedzieć się na ten temat, tak by mieć przynajmniej podstawową wiedzę.

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Jednym z najważniejszych powodów jest fakt, że kryptowaluty nie są i nie będą kontrolowane przez żadne państwo. Dodatkowo technologia ta jest cały czas rozwijana, więc w pewnym momencie może stać się środkiem płatności, za który zrobimy normalne zakupy. I być może wyprze tradycyjne waluty, którymi aktualnie się posługujemy.

Comments (No)

Leave a Reply