Intercontinental Exchange (ICE) prawdopodobnie zacznie handlować bitcoinami

Wydaje się, że, spółka córka nowojorskiej giełdy, opracowuje platformę internetową, która umożliwi inwestorom handel bitcoinami.

Według źródeł informacji wewnętrznych, platforma transakcyjna umożliwi dużym inwestorom kupowanie i przechowywyanie bitcoin’ów, donosi The New York Times.

Chociaż szczegóły dotyczące tego projektu nadal pozostają poufne, ICE podobno rozmawiał z innymi instytucjami finansowymi o możliwości handlu bitcoin’ami za pomocą tzw. swapów, które zasadniczo są umowami zapewniającymi przeniesienie bitcoin’ów do konta nabywcy dzień po przeprowadzeniu faktycznej transakcji. Chociaż taki system handlu jest bardziej skomplikowany niż natychmiastowy handel walutami na giełdzie, jest zgodny z przepisami egzekwowanymi przez Commodity Futures Trading Commission, a zatem może być wdrażany zgodnie z obowiązującymi amerykańskimi przepisami .

Firma Goldman Sachs, która ogłosiła zamiar otwarcia nowej jednostki, która będzie sprzedawać kontrakty terminowe typu bitcoin – najprawdopodobniej pierwsze tego rodzaju w banku na Wall Street.

Takie kroki podejmowane przez Goldman Sachs i ICE pokazują, że bitcoin zaczyna być uznawany za główny składnik aktywów. Oznacza to, że stopniowo odchodzi od statusu spekulacyjnych inwestycji wysokiego ryzyka. Rosnące zainteresowanie bitcoin’em wśród brokerów Power Wall Street może otworzyć całkowicie nowy rozdział w historii bitcoin.

Niemniej jednak projekt, który rzekomo jest inicjowany przez ICE, nadal jest narażony na duże ryzyko rozpadu, zważywszy, że duże instytucje z Wall Street wciąż traktują btitcoin z dużym podejrzeniem. Oficjalne komentarze, jeśli w ogóle, jeszcze mają nadejść.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź