Ile kosztował bitcoin na początku?

Początkowo mogło się wydawać, że bitcoin oraz technologia blockhain stanowią jedynie chwilową modę, która wkrótce odejdzie w niepamięć, że jest to chwilowy kaprys. Okazuje się jednak, że BTC jt przyszłością świata, że należy bardzo poważnie podchodzić do tej waluty, zwłaszcza, że nawet w świecie sportu coraz bardziej obecne są tokeny oraz BTC. Warto zapytać kiedy i jak to wszystko się zaczęło, gdzie był początek.

Kiedy powstał BTC?

W styczniu 2009r., powstał pierwszy bitcoin a wraz z nim pojawił się pierwszy klient BTC, Satoshi Nakamoto. Tak naprawdę, Satoshi Nakamoto to pseudonim pod którym wystąpił twórca BTC. Jeszcze w październiku 2008r., opublikował tzw. białą księgę, zaś w styczniu 2009r. opracował pierwszą wersję implementacji BTC Core. Z czasem, S. Nakamoto wycofał się z tego przedsięwzięcia, przekazując stery innym. Satoshi Nakamoto dokonał wielkiej rzeczy, gdyż stworzył formułę pierwszej całkowicie niezależnej oraz zdecentralizowanej waluty, choć zapewne nie przewidział, że opanuje ona do tego stopniu świat biznesu a także sportu, gdzie dziś zawodnicy grającego w Premier League, Southamptonu AFC uzyskują premię właśnie w BTC.

W tym artykule dowiesz się gdzie sprzedać bitcoiny

Jaką wartość przybierał z początku BTC?

Bitcoin powstał poniekąd jako dziecko kryzysu bankowego z 2008r. Ekonomiści uznali, że należy opracować walutę, która będzie w pełni niezależna od często nieudolnego systemu banków. S. Nakamoto zamierzał stworzyć pozabankowy system finansowy, co zresztą całkowicie się udało. Z czasem, BTC zaczął być obracany na giełdzie. Początkowo problemem związanym z BTC były dość spore wahania cenowe, gdyż np. 22 maja 2010r., Laszlo Hanyecz za dwie duże pizze zapłacił 10000 BTC. Z dzisiejszej perspektywy, może się wydać, że delikatnie ujmując, nie dokonał najlepszego biznesu. Obecnie mówi się, że cena BTC może wynieść nawet 100000 USD, jednakże w 2010r., za BTC można było zamówić co najwyżej dużą pizzę i coca-colę. Laszlo Hanyecz stał się jednak sławny, gdyż właśnie na jego cześć co roku fani BTC obchodzą tzw. pizza day. W jakiś czas później, osób chętnych na zakup BTC zaczęło przybywać, przy ograniczonej podaży, okazało się, że musiało dojść do pierwszej bańki na rynku, kiedy to cena BTC w grudniu 2013r. poszła mocno w górę, ze 100 USD do 1300 USD. Następnie nastąpiło załamanie na rynku, tak, że w stanie likwidacji znalazła się giełda BTC- Mt. Gox. W związku z tym upadkiem, wielu posiadaczy BTC utraciło swe środki. Okazało się jednak, że wszystko to co najlepsze, czekało jeszcze posiadaczy BTC, dziś BTC szybuje na wysokości 60000 USD, ekonomiści jednak stwierdzają, że za niedługi czas, waluta ta może być do kupienia nawet za 100000 USD. Można oszacować, że za 1 BTC, obecnie można dokonać zakupu niewielkiego mieszkania, bądź też solidnego auta z salonu. Widać wyraźnie, jak długą drogę przeszedł bitcoin, by znaleźć się w miejscu gdzie jest obecnie. Waluta, która początkowo mogła być uznana za pewnego rodzaju fanaberię, teraz jest krokiem milowym w rozwoju finansów, doskonałą alternatywą dla nieudolnego czasami systemu bankowego.

Comments (No)

Leave a Reply