Ile będzie kosztował Bitcoin w 2022?

Bitcoin nie stanowi chwilowego trendu, ciekawostki dla pasjonatów nowych technologii, jest natomiast instrumentem finansowym dla wielkich korporacji. Wielu ludzi na całym świecie z zainteresowaniem przygląda się wzrostowi wartości BTC, zastanawiając się jaka będzie jego wartość w najbliższym czasie oraz w dłuższej perspektywie.

Jaka będzie maksymalna wartość BTC?

Ekonomiści z całego świata tworzą modele prognostyczne, które mają na celu wyliczenie wartości BTC. Model Stock- to- Flow wykazał, że cena BTC wyniesie 100000 USD, jednak w świetle wyliczeń poczynionych przez Bloomberga i Citibank, wydaje się, że jest to kalkulacja nader ostrożna. Bloomberg wyliczył, że BTC będzie wart 170000 USD, główny analityk Citibank, Tom Fitzpatrick twierdzi, że będzie to kwota wyższa równa 318000 USD. Widzimy tutaj rozstrzał wysokości kursu, co wskazywać mogłoby mylnie, że nie jesteśmy w stanie wyliczyć wartości, otóż wręcz przeciwnie, możemy to uczynić. Należy wziąć pod uwagę rosnący popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych, trzeba zasygnalizować, że BTC konkuruje ze złotem jako alternatywną walutą. Wartość BTC może w ciągu niedługiego okresu czasu ulec podwojeniu a nawet potrojeniu.

Jakie są prognozy BTC na 2022 r.?

W październiku 2021 r. wartość BTC poszybowała w górę. 20 października 2021 r. BTC przebił ATH, które ustalił w II kwartale bieżącego roku. Inwestorzy zdają sobie sprawę, że BTC przeszedł swoistą metamorfozę, w 2017 r., kiedy nadeszła zwyżka wartości liczono na dalszy szybki wzrost, dzisiaj waluta odgrywa rolę cyfrowego złota. Rząd Salwadoru zadecydował o akceptacji BTC, dziś jest to Store of Value, alternatywa pozwalająca uciec od galopującej inflacji. Inaczej niż miało to miejsce w 2017 r., kiedy po zwyżce przyszła znaczna bessa, tak teraz w dalszym ciągu możemy spodziewać się wzrostów. BTC zdaniem ekonomistów nie będzie podlegał już tak wielkim wahaniom kursów jak miało to miejsce wcześniej.

Guru giełdy nowojorskiej Wall Street, Max Keiser zaznacza, że BTC czeka znaczący wzrost do końca 2022 r. Analityk podkreślił, że będzie miał na to wpływ czynnik luzowania polityki monetarnej przez Banki Centralne. Max Keiser już raz udowodnił, że jego analizy dot. BTC są trafne, kiedy to stwierdził, że BTC do końca 2020 r. osiągnie wartość 28000 USD, co więcej, wyliczenia okazały się niedoszacowane.

W tym artykule dowiesz się gdzie sprzedać bitcoiny

Jakie prognozy BTC na 2022 r.?

Analitycy sygnalizują, że wartość BTC może wystrzelić pod koniec 2022 r., kurs będzie szedł w górę przez cały 2022 r. Wspomniany Max Keiser, guru giełdy nowojorskiej wskazuje, że do końca przyszłego roku kurs BTC wyniesie 220000 USD. Warto być cierpliwym, nie przeprowadzać gwałtownych ruchów, gdyż inwestycja się opłaci. Inwestor przyrównuje lokowanie kapitału w BTC z lokowaniem środków w Apple pod koniec ubiegłego stulecia. Ekonomista podkreśla, że przeceny zawsze wytrącają BTC ze słabych rąk. Podobnie jak z BTC i Apple sprawa miała się również z Amazonem. Zmienność w BTC to akceptowalny skutek uboczny, jest on z jednej strony zmienny, jednakże plusem z pewnością będzie w tym przypadku gwarancja zwiększenia siły nabywczej.

Comments (No)

Leave a Reply