II edycja podyplomowych studiów Blockchain, Inteligentne Kontrakty oraz Waluty Cyfrowe

To już druga edycja jedynych tego typu studiów w Polsce. Pierwsza edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem o czym pisaliśmy tutaj.

W październiku 2019 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rusza II edycja podyplomowych studiów Blockchain, Inteligentne Kontrakty oraz Waluty Cyfrowe. Są to pierwsze takie studia w Polsce i jedne z pierwszych w Europie: ponad 200 godzin zajęć, unikatowy program studiów dostosowywany do zmieniającego się ekosystemu, innowacyjna formuła studiów, doświadczeni specjaliści, naukowcy oraz praktycy, systematyczne łączenie szerokiej wiedzy teoretycznej z praktyką.

W I edycji 100% tych, którym udało się dostać, w ankiecie zaznaczyło, że studia są inspirujące. Inni Słuchacze podkreślali, że „są studia dla osób, które myślą o swojej karierze zawodowej lub naukowej w perspektywie następnych kilku-kilkunastu lat” oraz że „warto poświęcić prywatny czas, by pozyskać wiedzę dot. blockchain wprost od osób, którzy z tą technologią pracują na co dzień„. Inni podkreślali znaczny wzrost liczby możliwości inwestycyjnych, ciekawych rozwój i zaproszeń do współpracy przy różnych projektach. Słuchacze doceniali także interdyscyplinarny charakter studiów, który pozwala zgłębić wszystkie aspekty technologii blockchain. Nie bez znaczenia była też dla nich dobra atmosfera studiów, otwartość wykładowców i organizatorów.

DLACZEGO WARTO?

Pierwsze w Polsce, jedne z pierwszych w Europie studia podyplomowe dotyczące technologii blockchain
Unikatowy program studiów dostosowywany do zmieniającego się ekosystemu
Doświadczeni specjaliści, naukowcy oraz praktycy. Teoria i warsztaty
Systematyczne łączenie szerokiej wiedzy teoretycznej z praktyką (warsztaty + case study)

Celem studiów jest zapoznanie Słuchaczy z ideą, istotą, założeniami, potencjałem i ograniczeniami technologii blockchain oraz z zasadami funkcjonowania ekosystemu i rynków kryptowalut jak również zaznajomienie z mechanizmami ich generowania, nabywania i prowadzenia rozliczeń. Celem jest także dostarczenie wiedzy na temat możliwości wykorzystania technologii w różnych branżach.

KORZYŚCI DLA SŁUCHACZA
Zrozumiesz istotę technologii blockchain i inteligentnych kontraktów, mechanizmy działania, modele, potencjału i ograniczenia oraz kontekst rozwoju technologii: genezę i jej przyszłość.
Zdobędziesz wiele nowych umiejętności: praktycznego wykorzystania blockchain i kryptowalut podczas warsztatów, wykorzystując różne platformy; umiejętność biznesowego analizowania (fundamentalnego) projektów blockchainowych, umiejętność finansowania projektu, wykorzystując blockchain (ICO).
Dowiesz się, gdzie można wykorzystać blockchain – zarówno teoretycznie, jak i dzięki prezentacjom praktyków.
Poznasz i zrozumiesz specyfikę funkcjonowania zupełnie nowych, nietypowych rynków – walut cyfrowych (w tym kryptowalut) oraz nowatorskie metody wycen kryptoaktywów.
Poznasz osobiście najważniejsze i najbardziej wpływowe osoby ze środowiska blockchainowego w Polsce oraz praktyków wdrożeń technologii.
Zdobędziesz wiedzę dotyczącą prawnych aspektów blockchain oraz regulacji w Polsce i na świecie.
Dowiesz się, jak analizować istniejące projekty pod kątem inwestycji.

Osoby prowadzące wykłady i warsztaty to pracownicy naukowi SGH oraz innych ośrodków akademickich, a także doświadczeni praktycy gospodarczy i specjaliści w zakresie technologii blockchain, kryptografii, prawa, ekonomii, oraz aspektów biznesowych. Podczas I edycji wykładali m.in: prof. Konrad Zacharzewski, prof. Krzysztof Piech, prof. Włodzimierz Szpringer, dr Paweł Opitek, dr Anton Bubiel, dr Magdalena Marucha Jaworska, dr Rafał Mrówka, Jacek Czarnecki, Krzysztof Wojdyło, Marcelina Szwed-Ziemichód, Rafał Kiełbus, Tomasz Korwin-Gajkowski, Katarzyna Ciupa. Praktycy, którzy prezentowali swoje doświadczenia to m.in: Marek Marczuk (Billon), Paweł Wojtkiewicz (CoinFirm), Bartek Kiepuszewski (MakerDAO), Robert Wiecko (Dash), Maciek Jędrzejczyk (IBM), Lech Wilczynski (InPay), Tomasz Kozar (Microsoft), Julian Zawistowski (Golem), Mateusz Mach (Nextrope, Opus) czy przedstawiciele GFT Group.

Informacje o studiach: http://sgh.waw.pl/psbikowc

Comments (No)

Leave a Reply