Huobi Token zatwierdzony przez japońskich regulatorów

Token giełdy Huobi, Huobi Token (HT) stał się pierwszym międzynarodowym tokenem giełdowym zatwierdzonym przez japońskie organy nadzoru. Krok ten został podjęty przez organy regulacyjne w celu zapewnienia większej ochrony dla inwestorów kryptowalutowych.

Agencja Usług Finansowych (FSA) zatwierdziła token Huobi (HT) jako aktywa kryptograficzne, które od maja będą handlowane na drugim co do wielkości rynku aktywów cyfrowych na świecie.

FSA zatwierdziła jak do tej pory tylko 25 innych tokenów.

W maju Japonia zamierza zmienić swoje zasady dotyczące kryptowalut przez wprowadzenie nowych przepisów. Japońska Izba Reprezentantów uchwaliła w ubiegłym roku dwie ustawy regulujące kryptowaluty w Japonii. Te dwie ustawy to PSA (The Payment Services Act) i FIEA (Financial Instrument And Exchange Act).

Kancelaria Morrison & Foerster LLP informuje, że nowa regulacja wzmocni ochronę inwestorów związanych z aktywami  kryptowalutowymi. Firma wyjaśniła na blogu, że dostawca usług powierniczych, który nie zajmuje się sprzedażą, zakupem i pośrednictwem w sprzedaży aktywów kryptograficznych, podlega również nowym przepisom PSA.

Zródło: bitcoinik.com

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.