Horizon Blockchain Games pozyskuje 4,5 miliona dolarów dofinansowania

Studio deweloperskie Horizon Blockchain Games zakończyło rundę finansowania, której wartość osiągneła 4,5 miliona dolarów.

Runda finansowania przyciągnęła wsparcie ze strony inwestorów takich jak BITKRAFT Ventures, CMT Digital, The Xchange Company, Khaled Verjee i Zyshan Kaba.

Ta liczba sprawia, że ​​łączne finansowanie Horizon do tej pory wynosi 13,25 mln USD, oprócz 5 mln USD i 3,75 mln USD rund zebranych odpowiednio w 2020 i 2019 r.

Horizon jest obecnie członkiem programu akceleracyjnego prowadzonego przez giganta gier Ubisoft, a mając fundusze w ręku, planuje oficjalnie wprowadzić w tym roku dwa produkty: opartą na blockchain grę karcianą Skyweaver, a także Sequence, pakiet narzędzia do rozwoju Ethereum.

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić oba produkty w tym roku i umożliwić praktycznie każdemu, kto ma połączenie z Internetem, uczestnictwo i czerpanie korzyści z nowej generacji Internetu: zdecentralizowanej sieci” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Peter Kieltyka.

Gry zorientowane na blockchain przewidują wykorzystanie technologii do tworzenia cyfrowych niedoborów i możliwego do udowodnienia pochodzenia zasobów i przedmiotów w grze, z możliwością wymiany zasobów w różnych tytułach. Ostatnie rundy finansowania w przestrzeni gier obejmują Splinterlands, grę opartą na Hive, która zarobiła 3,6 miliona dolarów w sprzedaży tokenów.

Zródło :TheBlock

 

Comments (No)

Leave a Reply