Hiszpania: Giełdy Huobi i Bybit działają bez licencji

Huobi i Bybit z ostrzeżeniem w Hiszpanii

Hiszpańska Komisja Rynku Papierów Wartościowych opublikowała ostrzeżenie na swojej stronie internetowej, że 12 firm, w tym giełdy krypto Huobi i ByBit, handluje i inwestuje w kraju bez niezbędnych licencji i nie są zarejestrowane w Komisji.

Tak więc lista firm kryptograficznych, którym hiszpański regulator finansowy wydał ostrzeżenia, nadal rośnie. Zawiera już Coinbase, Binance, KRAKEN i wiele innych.

Bybit otrzymał już podobne zawiadomienie od brytyjskiego regulatora w lutym tego roku i ogłosił, że zamyka swoją działalność w tym kraju w marcu. Od 15 czerwca 2021 r. chińscy użytkownicy stracili dostęp do platformy w wyniku „wewnętrznego dochodzenia”. W lipcu giełda znalazła się pod ostrzałem japońskich regulatorów.

Huobi stanął w obliczu „wewnętrznej kontroli” w Chinach i zawiesił obrót instrumentami pochodnymi w tym kraju w czerwcu br. , a także w Wielkiej Brytanii i 7 innych krajach. Zgodnie z nową umową użytkownika giełda zakazała transakcji kryptowalutami i świadczenia powiązanych usług użytkownikom na Krymie oraz w 12 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Iranie i Korei Północnej.

Powszechne ograniczanie działalności giełd kryptowalutowych skomentował w rozmowie z CNBC przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler:

Jesteśmy agencją ochrony inwestorów, a obecnie bitcoin i setki innych kryptowalut, którymi handlują inwestorzy, są aktywami spekulacyjnymi. Chcemy tylko zapewnić podstawową ochronę przed oszustwami i manipulacją. <…> Jestem za innowacjami, ale potrzebujemy ogólnych zasad”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.