Hayes: BTC spanie do 15000 USD?

Arthur Hayes: „Bitcoin może spaść do 15 000 USD, jeśli Fed nie zmieni swojej retoryki”.

Były CEO giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX Arthur Hayes uważa, że ​​bitcoin może  stracić cały wzrost od początku roku, jeśli amerykańska Rezerwa Federalna będzie kontynuować swoją politykę pieniężną.

W artykule na swoim blogu Arthur Hayes zauważył, że jedną z głównych przyczyn wzrostu bitcoina był spadek indeksu konsumenckiego CPI. A ten sam spadek może być sygnałem dla Fed, że czas zacząć luzować politykę pieniężną.

Były prezes BitMEX nie jest jednak pewien, czy kierownictwo amerykańskiego regulatora jest na to gotowe. Wcześniej prezes Fed Jerome Powell powiedział, że w 2023 r. konieczne jest podniesienie stopy bazowej. „Jeśli Fed nie zmieni kursu, a urzędnicy Fed zaprzeczą odwróceniu nawet po spadku CPI, bitcoin prawdopodobnie spadnie do poprzednich minimów.

Obligacje, akcje i kryptowaluty stają się nieciekawe, ponieważ rentowność 10-letnich obligacji skarbowych może podwoić się z 3,5% do 7%. Wtedy indeksy S&P 500 i Nasdaq spadną odpowiednio poniżej 3000 i 8000 punktów, bitcoin będzie handlował przy wsparciu 15 000 USD” – przewiduje Hayes. Podsumowując, zauważył, że inwestorzy powinni spodziewać się dość długiego trendu bocznego na rynku kryptowalut. Przynajmniej do czasu poprawy warunków płynnościowych dla dolara amerykańskiego. W ostateczności Fed będzie musiał interweniować, aby ustabilizować rynki.

na podstawie: https://blog.bitmex.com/bouncy-castle/

Comments (No)

Leave a Reply