Hash Ribbon potwierdza, że górnicy Bitcoina są w fazie kapitulacji

Hash ribbons właśnie uformował krzyż śmierci, który był wiodącym wskaźnikiem kapitulacji górników Bitcoin w poprzednich cyklach.

Wskaźnik Hash Ribbon wykorzystuje proste dzienne średnie ruchome, aby zidentyfikować zmiany w trendach hash rate. Są one często używane jako długoterminowy sygnał wskazujący makro dna na wykresie ceny Bitcoina.

Niedźwiedzi krzyż jest sygnałem umacniającego się trendu spadkowego, który w tym przypadku oznacza odwrócenie hash raate, który wciąż znajduje się w pobliżu swoich szczytowych poziomów.

Hash Ribbons

Sygnał zaobserwował również analityk branżowy Will Clemente, który stwierdził, że „potencjalnie wchodzimy w okres kapitulacji double dip miner”. Później dodał:

Hash ribbons właśnie zainicjowały niedźwiedzi krzyż, historycznie jest to wiodący wskaźnik kapitulacji górników.

Ostatni raz ten krzyż śmierci wystąpił w czerwcu po upadku Terra Luna

Według Glassnode, siedmiodniowa średnia ruchoma hash rate znajduje się obecnie 13,7% poza maksimami wszech czasów. Co więcej, trudność wydobycia ma się dostosować o -9% za tydzień od teraz.

Hash rate spadł w ciągu ostatniego tygodnia, ponieważ więcej górników wyłącza swoje platformy. Metryka ta jest obecnie o 14% niższa od swojego rekordowego poziomu z początku tego miesiąca. Dzisiejszy hash rate wynosi 234 EH/s, według Blockchain.com.

Trudność wydobycia, która mierzy konkurencję między górnikami o następny blok, jest na najwyższym poziomie 36,9 T. Jednakże, będzie ona automatycznie dostosowana w dół wraz ze spadkiem hash rate.

Rentowność, lub cena hash, jest na najniższym w historii poziomie około 0,056 dolarów dziennie za TH/s. Ta metryka spadła o 82,5% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Kapitulacja górników zwykle zwiększa presję sprzedaży, co oznacza większy potencjał dla dalszych spadków cen w krótkim terminie.

Perspektywy ceny Bitcoina

Kurs Bitcoina wzrósł nieznacznie w ciągu dnia, a w momencie pisania tego tekstu cena wynosiła około 16 400 dolarów. Pod koniec niedzieli nastąpiło kolejne cofnięcie, ale ogólnie rzecz biorąc, Bitcoin konsoliduje się w tym zakresie od czasu kapitulacji spowodowanej przez FTX na początku tego miesiąca.

BTC jest obecnie notowany na najniższym poziomie od dwóch lat – jest w dół o 76,5% od najwyższego poziomu z listopada 2021 roku. Obecny stan rynku odzwierciedla ten z końca 2018 roku po listopadowej kapitulacji. Nie pojawiły się żadne oznaki ożywienia aż do lata następnego roku.

Comments (No)

Leave a Reply