Harvest Keeper – EXIT SCAM

Twórcy aplikacji DeFi opartej na sztucznej inteligencji(?) zniknęli z pieniędzmi użytkowników.

Zdecentralizowana aplikacja Harvest Keeper, której twórcy obiecali zwrot 101% w ciągu 21 dni, nagle przestała działać. Zespół uciekł z aktywami użytkowników o wartości około 1 miliona dolarów.

Twórcy Harvest Keeper wabili użytkowników opowieściami o wykorzystaniu „technologii sztucznej inteligencji” opartej na ChatGPT do optymalizacji handlu i generowania znacznych zysków. Po zebraniu aktywów o wartości 933 000 USD od użytkowników, programiści dokonali tradycyjnego „exit scamu” i zniknęli wraz  z pieniędzmi inwestorów.

Według CertiK kolejne 219 000 USD aktywów zostało wycofanych z portfeli użytkowników w sieciach Ethereum, Binance Smart Chain i Polygon przy pomocy tzw „ice phishing”.

Podczas inwestowania w inteligentne kontrakty Harvest Keeper aplikacja żądała pełnego dostępu do portfela klienta. W rezultacie programiści byli w stanie wypłacić dodatkowe środki bezpośrednio z portfeli łatwowiernych ofiar. Dokładna liczba deweloperów Harvest Keeper, których dotyczyło oszustwo, nie jest jeszcze znana.

Projekt ma prawie 30 000 obserwujących na Twitterze i ponad 32 000 obserwujących na kanale Telegram.

Według FBI, wartość przypadków oszustw związanych z kryptowalutami w 2022 roku wzrosła o 183% do 2,57 miliarda dolarów, a w 2021 roku ich wolumen sięgnął 907 milionów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply