Hardfork Qtum już dzisiaj

W sieci Qtum odbędzie się pierwszy w historii hardfork. Odbędzie się on dzisiaj, w czwartek 17 października. Ma na celu wprowadzenie szeregu usprawnień związanych z funkcjonalnością i wydajnością inteligentnych umów.

Qtum reklamuje się jako zdecentralizowana sieć aplikacji nowej generacji (dApp), a jak twierdzą twórcy projektu, wprowadzone usprawnienia umocnią jej status jako niezawodnego i uniwersalnego blockchaina, na którym można umieścić zarówno aplikacje konsumenckie, jak i korporacyjne.

Wraz z wydaniem aktualizacji osoby trzecie będą mogły płacić za „gaz”, co pozwoli twórcom aplikacji zrekompensować koszty nowych użytkowników, obniżając w ten sposób próg wejścia.

Algorytm zostanie również zaktualizowany i pojawi się obsługa bardziej złożonych inteligentnych umów, których opracowanie stanie się łatwiejsze, a wdrożenie tańsze. Zakłada się, że zwiększy się szybkość transakcji średnio o 12,5%.

Publiczny blockchain Qtum łączy model transakcyjny Bitcoin z algorytmem konsensusu Proof-of-Stake (PoS). W październiku 2018 r. sieć wdrożyła obsługę natywnych adresów SegWit (format bech32).

W 2017 roku programiści Qtum przeprowadzili crowdsale, w którym zebrano 15,6 mln USD.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.