Handel bitcoin-yuan spadł do mniej niż 1% globalnej sumy

Łączny obrót bitcoinem z chińską renminbi (RMB) w chińskiej walucie spadł do mniej niż 1% łącznej wartości na świecie, jak podał Bank Ludowy Chin (PBoC).

Chińska Republika Ludowa (ChRL) zakazała handlu krypto-juanem we wrześniu 2017 r. Pod pretekstem domniemanego ryzyka finansowego związanego z szybką ekspansją rynku kryptowalut. Ten ruch zmusił setki chińskich giełd kryptowalut do zakończenia działalności lub przeniesienia się do bardziej liberalnych jurysdykcji. Byli wśród nich tacy liderzy handlujący kryptowalutami, jak OKCoin, Huobi i BTCChina.

Według statystyk podanych przez Xinhua, handel RMB / BTC osiągnął najwyższy poziom w 2016 r., Kiedy stanowił ponad 90% globalnego wolumenu. Jak zauważyli przedstawiciele PBoC, Chiny zapewniły „zerowe ryzyko dla 88 wirtualnych walut i 85 platform handlowych ICO” od zeszłego roku.

Zhang Yifeng z Zhongchao Credit Card Industry Development Company uważa, że ​​”terminowe działania organów regulacyjnych skutecznie zapobiegły wpływowi gwałtownych wzrostów i spadków w rzeczywistych cenach walutowych i doprowadziły do ​​globalnego trendu regulacyjnego„.

Chińskie giełdy kryptowalut są jednak aktywnie rozszerzane na rynki bitcoinów za granicą. Na przykład w zeszłym tygodniu Huobi ogłosił rozpoczęcie swojej działalności w Australii.

Jednocześnie jedna z najstarszych chińskich platform transakcyjnych kryptowalut BTCC (BTCChina), która wydawała się paść ofiarą zakazu handlu kryptowalutami, ogłosiła niedawno otwarcie i uruchomienie systemu tokenizacji nagród.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź