Hakerzy zażądali 17 mln $ okupu w BTC od producenta laptopów

Wirus ransomware zaatakował serwery Compal Electronics i zaszyfrował pliki firmowe. Aby odzyskać dostęp do informacji, przestępcy zażądali 1100 BTC.

Producent laptopów Compal Electronics został zaatakowany przez oprogramowanie ransomware DoppelPaymer. Złośliwe oprogramowanie zaszyfrowało pliki firmowe. Teraz hakerzy żądają 1100 bitcoinów za ponowny dostęp do informacji.

1100 BTC to przy obecnym kursie wymiany prawie 17 mln$.

Atak miał miejsce w weekend. W tym czasie Compal Electronics zgłosił problemy ze sprzętem biurowym, sugerując, że to najprawdopodobniej hakerzy. Dziennikarze Bleeping Computer otrzymali później wiadomość z żądaniem okupu.

Zdjęcie: Bleeping Computer

Wirus DoppelPaymer atakuje głównie sieci korporacyjne. W tym celu szkodliwe oprogramowanie uzyskuje dostęp do praw administratora sieci, a następnie wykorzystuje je do dalszego rozprzestrzeniania się w systemie.

Pod koniec września hakerzy wystawili na sprzedaż dane korporacji Brown-Forman, która produkuje whisky Jack Daniel’s. Przestępcy opublikowali poufne informacje na swoim blogu w sieci darknet, żądając za to 1,5 mln $ w kryptowalutach.

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/laptop-maker-compal-hit-by-ransomware-17-million-demanded/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.