Hakerzy ukradli bitcoiny z portfela policji Nowej Zelandii

Hakerom udało się uzyskać dostęp do portfela nowozelandzkiej policji, w którym przechowywano bitcoiny skonfiskowane od handlarzy narkotyków.

Bitcoiny miały być wykorzystywane przez organy ścigania do kontrolowania zakupów narkotyków. Jednak hakerzy w jakiś sposób zdobyli klucze prywatne i przenieśli kryptowalutę na swoje adresy. Kwota straty dla policji nie jest zbyt duża – około 32 000 USD, czyli napastnicy ukradli tylko jednego bitcoina.

Na chwilę obecną tożsamość hakerów nie została ustalona. Jednak Stuart Mills, inspektor Krajowej Jednostki ds. Przestępczości Zorganizowanej Sił Policyjnych Nowej Zelandii, powiedział, że napastnicy prawdopodobnie pochodzili „z zagranicy”. Mills zauważył, że włamanie „było częścią większego oszustwa mającego na celu zdobycie kluczy do portfeli bitcoinowych”. Policja kontynuuje śledztwo w sprawie incydentu. Przypomnijmy, że pod koniec 2019 r. nowozelandzka policja skonfiskowała właścicielowi witryn do dystrybucji pirackich filmów 4,2 mln dolarów w kryptowalutach.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.