Hakerzy ukradli 5 966 ​​BTC z japońskiej giełdy kryptowalutowej Zaif

Japońska kryptowalutowa giełda Zaif padła ofiarą cyberataku. Wstępne dochodzenie ujawniło, że co najmniej 5 966 ​​BTC (około 38 314 000 USD) zostało skradzionych przez nieznanych hakerów. Niektóre monety należały do ​​giełdy, ale duża część skradzionej kwoty należała do klientów.

Tech. Bureau Inc., które prowadzi firmę Zaif, wyjaśniło, że giełda „wykryła nieprawidłowość w działaniu serwera” 17 września i natychmiast zawiesiła kilka usług, w tym obsługę depozytów, wypłat i transakcji handlowych.

Nieuprawniony dostęp do gorącego portfela giełdy odbył się 14 września w godzinach 17: 00-19: 00, jak podał zespół Zaif.

Niektóre z gorących portfeli depozytowych i wypłat zostały zhakowane przez nieautoryzowany dostęp z zewnątrz, a część wirtualnych walut zarządzanych przez nas została nielegalnie przejęta” – wyjaśniali w firmie.

Zgodnie z oświadczeniem złożonym przez Zaif, hakerzy zdołali ukraść trzy kryptowaluty, mianowicie BTC, BCH i MONA. Dokładna kwota skradzionych pieniędzy jest nadal niejasna, chociaż wymiana potwierdziła już stratę w wysokości 5 966 ​​BTC. Serwer wymiany nie został jeszcze zrestartowany, ponieważ może to prowadzić do dalszych strat finansowych.

Szacuje się, że całkowita strata spowodowana szkodami … jest równa około 6,7 miliardów jenów [~ 60 milionów USD] ” – wyjaśniła firma.

Podczas gdy 2,2 miliarda jenów (19 600 000 USD) z skradzionej kwoty należało do giełdy, pozostałe 4,5 miliarda jenów (40 000 000 USD) zostały skradzione z kont użytkowników.

W ogłoszeniu, Biuro Techniczne stwierdziło, że zgłosiło naruszenie do Departamentu Skarbu 18 września.

Obecnie sprawdzamy i wzmacniamy zabezpieczenia, przebudowujemy serwer itp., Aby ponownie uruchomić system deponowania / wypłaty wirtualnej waluty” – dodała firma.

Zaif pracuje nad ponownym uruchomieniem swojej platformy.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.