Gruziński uniwersytet uruchomi system weryfikacji dyplomów oparty na blockchain

Emercoin wraz z Business & Technology University z siedzibą w Tbilisi ( BTU ) zajął się ogólnoświatowym problemem fałszywych dyplomów i świadectw edukacyjnych. Współpraca między uniwersytetem a firmą kryptowalutową pokazuje, że blockchain wykroczył daleko poza fintech.

Problemy w sektorze edukacyjnym występują na całym świecie i stanowią ryzyko dla branż, przedsiębiorstw, instytucji edukacyjnych i absolwentów. Wszyscy oni stoją przed wyzwaniem sprawdzania poprawności i autentyczności wykształcenia. Takie dane są obecnie postrzegane jako nie do końca wiarygodny dowód edukacji z powodu manipulacji danymi i powszechnej korupcji.

Firma Emercoin opracowała innowacyjną platformę blockchain „Trusted Diploma”, która pomaga szkołom tworzyć i udostępniać dyplomy i inne certyfikaty edukacyjne w zaszyfrowanej aplikacji. Zapisy są przechowywane w blockchain i są łatwe do sprawdzenia przez każdego. Elastyczność, łatwość obsługi i dostępność to główne zalety nowego rozwiązania technologicznego. Wszystkie powyższe są możliwe dzięki pamięci wartości nazw (NVS). Usługa sprawia, że ​​system jest bardziej wydajny i tańszy w użyciu.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z innowacyjnym zespołem Emercoin w tym niezwykle istotnym projekcie. Platforma Trusted Diploma pomoże naszej szkole zbudować bezpieczną i niezmienną bazę danych certyfikatów edukacyjnych, która pomoże naszym absolwentom w prowadzeniu udanej kariery „- powiedział Micheil Batiashvili, rektor uniwersytetu BTU (dziś – minister edukacji, nauki, kultury i sportu Gruzji).

Absolwenci poszukujący pracy i pracodawcy poszukujący specjalistów mogą uzyskać dane z uczelni, uniwersytetów i szkół, nawet jeśli zostały zamknięte. W przyszłości może to zmienić cały proces rekrutacji zawodowej, przyspieszając i zmniejszając liczbę fałszywych dyplomów kupowanych i sprzedawanych na całym świecie.

„Wzywamy wszystkich do przyłączenia się do naszych wysiłków, które poprawią profesjonalne usługi i ochronią ludzi przed niebezpiecznymi oszustwami w służbie zdrowia, prawnych, nieruchomościach i innych sektorach” – mówi Kostyantyn Bigus, poseł Emercoin.

Business and Technology University oferuje uczniom innowacje w uczeniu się, łącząc dwie dziedziny biznesu i technologii. Programy łączą wykładowców i specjalistów z międzynarodowych firm i uniwersytetów, integrując wiodące zarządzanie i myślenie akademickie z innowacjami. Uczelnia oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Programy koncentrują się na uczeniu się opartym na przedsiębiorczości, zachęcając do innowacyjnego potencjału uczniów, rozwijając ich umiejętności menedżerskie, które uczynią absolwentów konkurencyjnymi zarówno na lokalnych, jak i globalnych rynkach pracy.