Grupa BitPico udowodniła scentralizowaną naturę Bitcoin Cash

Testy sieci Bitcoin Cash przez grupę BitPico, która zajmuję się kopaniem kryptowalut wykazały, że 98% węzłów sieci jest skoncentrowanych w jednej i tej samej lokalizacji. Wielu innych ekspertów podziela podejrzenie BitPico, że w tym forku pierwszej kryptowaluty brakuje decentralizacji.

Zgodnie z wynikami przeprowadzonych testów, większość węzłów Bitcoin Cash znajduje się w banku z jednym serwerem, co oznacza, że ​​ta sieć altcoin jest scentralizowana, choć twórcy BCash twierdzą, że jest inaczej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami górników BitPico, zamierzają oni przeprowadzić  atak 51% na sieć BCash, aby stworzyć własny fork. BitPico planuje zgromadzić wystarczającą moc obliczeniową, aby zdominować Blockchain Bitcoin Cash w nadchodzących miesiącach.

Górnicy BitPico nie są jedynymi, którzy oskarżają BCash o bycie scentralizowanym. Okazało się, że ponad połowa węzłów coina pracowała na serwerach Alibaba. W grudniu 2017 r. znany Nick Szabo kpiąco nazwał sieć Bitcoin Cash „scentralizowaną lalką skarpetkową”.

Bitcoin Cash przyspieszył szybkość transakcji poprzez zmniejszenie złożoności wydobycia i wdrożenie większych bloków. Jednak eksperci Microsoft uważają, że technologie takie jak Lightning Network są znacznie bardziej skuteczne w rozwiązywaniu problemu skalowalności niż hardforki i wzrost rozmiarów bloków, które popierają zwolennicy Bitcoin Cash.