Grupa anonimowych górników przeprowadziła atak 51% na Bitcoin Cash ABC

Sieć kryptowaluty Bitcoin Cash ABC (BCHA), która pozostała w mniejszości po ostatnim hard forku, została zaatakowana przez nieznanych górników, którzy tymczasowo przejęli większość jej hashratu.

Grupa anonimowych górników o nazwie voluntarism.dev opublikowała swoją pierwszą wiadomość w środę, 25 listopada, stwierdzając, że „dobre pomysły nie wymagają siły”.

15 listopada miał miejsce planowany hard fork w sieci Bitcoin Cash. Jednak do niedawna największy klient Bitcoin Cash ABC nie pozyskał wsparcia społeczności, a blockchain podzielił się na dwa wstecznie niekompatybilne łańcuchy.

BCHA stosuje zasadę, że 8% nagród blokowych trafia do funduszu rozwoju kryptowalut. Nieporozumienia w tej sprawie stały się przyczyną rozdzielenia łańcucha. Bitcoin Cash, który pozostaje piątą co do wielkości kryptowalutą, nie ma takiej zasady.

Teraz voluntarism.dev zmienił warunek, aby 100% wydobytych nagród trafiało do funduszu. Stało się to możliwe dzięki temu, że pierwotnie przyjęto zasadę „co najmniej 8% nagród”. Odmawia przyjęcia bloków górników, którzy nie przestrzegają jego warunków i reorganizuje łańcuch bloków.

ABC naruszyło traktat pokojowy, rozpoczynając dziewięciomiesięczną wojnę domową. Miłośnicy Freebie muszą zapłacić 100% nagrody za blok. Zostawimy puste wszystkie bloki, które tego nie zrobią ”- powiedzieli przedstawiciele voluntarism.dev 27 listopada.

Jesteśmy grupą górników i wielorybów ze starej gwardii. Możemy to robić latami. Następnym razem, gdy będziesz rozwidlać, użyj własnego bloku zerowego, własnego algorytmu Proof of Work i zbuduj swoją społeczność. BCH jest chroniony ”.

W momencie publikacji atak trwa nadal, chociaż niektórzy zauważają, że sieć BCHA zdołała się do pewnego stopnia obronić, a wydobywanie coinów znów stało się opłacalne.